Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Okul İnşaat Alanı, Öğrenciler Tedirgin

İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Biyoloji bölümünün öğrencileri, eğitim gördükleri binadaki iskeleler nedeniyle can güvenliklerinden endişeli. Öğrenciler, 5 yıldır tamamlanmasını bekledikleri binanın Diş Hekimliği Fakültesi’ne verilmesine ise tepkili.

yapi.com.tr
Okul İnşaat Alanı, Öğrenciler Tedirgin

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi adeta inşaat alanına döndü. İnşaat alanı moleküler biyoloji ve genetik ile biyoloji bölümlerinde eğitim gören öğrencileri tedirgin ediyor. Öğrenciler, 5 yıldır tamamlanmasını bekledikleri binanın Diş Hekimliği Fakültesine verilmesini de protesto etti.

BirGün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göre; dört yıl önce biyoloji bölümünün binası, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltıldı ve bina yıkıldı. Ardından bölüme ait derslik ve laboratuvarlar, Fen Edebiyat Fakültesi’nin içindeki başka kısımlara dağıtıldı. Taşınma sırasında birçok cihaz bozulurken, bazıları da yeni binada çalışmadı. Devamında da dersliklerde kapasitenin üzerinde öğrenciyle dersler yapılmaya başlandı. Söz konusu bölümlerin eğitim gördüğü bir başka yer olan Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi, İstanbul Müftülüğü’ne devredildi. Ülkenin en eski botanik bahçelerinden biri olan Botanik Bahçesi ise Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun binasına taşındı. Biyoloji bölümüne tahsis edileceği söylenen bina ise geçen günlerde yaşanan 5,8’lik depremin ardından tahliyesine karar verilen Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’ne verildi.

Binalarının Çapa Diş Hekimliği’ne tahsis edilmesine tepki gösteren öğrenciler, aynı zamanda tedirginlik yaşıyor. Biyoloji ve moleküler biyoloji bölümü öğrencilerinin aktardığına göre; derse girmek için önünden geçmek zorunda kaldıkları iskeleler onları endişelendiriyor. Öğrenciler, geçen hafta iskeleden düşen demirin bir kişinin kolunun kırıldığına hatırlatarak, can güvenliklerinin olmadığını söylüyor. Bu durum Edebiyat Fakültesi için de geçerli… Burada da kurulan iskeleler öğrenciler için tehlike yaratırken, öğrencinin kolunun kırılmasının ardından iskelenin etrafına şerit çekilmesi dikkat çekti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/okul-insaat-alani-ogrenciler-tedirgin_175276.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!