Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ormana Enerji Üretim Tesisi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kentin Avrupa yakasının en önemli su havzalarının bulunduğu Kemerburgaz'daki 33 bin 772 metrekarelik "orman alanı" nı, küresel ısınma gerekçesiyle "enerji üretim tesisi" alanına dönüştürdü.

Cumhuriyet Gazetesib>İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kentin Avrupa yakasının en önemli su havzalarının bulunduğu Kemerburgaz'daki 33 bin 772 metrekarelik "orman alanı"nı, küresel ısınma gerekçesiyle "enerji üretim tesisi" alanına dönüştürdü. Çevre ve Orman Bakanlığı'nın da onayladığı kararla, 2002'den bu yana plan dışı faaliyet gösteren tesis yasal hale getirildi.

İBB Meclisi'nin 13 Şubat'taki oturumda Kemerburgaz'da Hazine'ye ait orman alanının "Geri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisi" alanına dönüştürülmesi ile ilgili 1/5 binlik Nâzım İmar Planı teklifi görüşüldü. CHP'nin muhalefet şerhi koyduğu rapor, AKP oylarıyla kabul edildi.

Teklifle, plan dışı faaliyet gösteren kaçak tesis yasallaştırıldı. 50 bin 772 metrekarelik vasıflı orman alanının 33 bin 772 metrekaresinin kullanım hakkı Ekolojik Enerji Limited'e devredildi. Raporda, karara gerekçe olarak bu tesislerin " küresel ısınma sonuçlarının felakete dönüşmesini önlemede büyük öneme sahip olması" gösterildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ormana-enerji-uretim-tesisi_59652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!