Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ormanlar Mantolamayla Korunacak

Orman Genel Müdürlüğü'nce ormanların korunması ve orman köylüsünün yaşam koşullarının iyileştirmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında, Muş'un Hasköy İlçesi'ne bağlı 120 haneli Bögürdelen Köyü'ndeki evlere mantolama yapılıyor. İlk aşamada köydeki betonarme 20 eve dış cephe yalıtımı yapılacak.

yapi.com.tr
Ormanlar Mantolamayla Korunacak

DHA'nın haberine göre, Muş Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, Orman Genel Müdürlüğü'nün Or-Köy faaliyetleri kapsamında orman köylüleri için çeşitli projeler yürüttüğünü belirtti. Yetkililer, ormanların korunması, orman köylüsünün kalkındırılması ve köylülerin refah düzeyinin artırılıp yaşam koşullarının iyileştirmesi amacıyla köylülere sosyal içerikli mikro krediler verdiklerini söyledi. Bu kapsamda, Böğürdelen Köyü'ndeki betonarma evlerin duvarlarına mantolama, pencerelerine de ısı yalıtımı yapılarak, bölgede ısınma amaçlı ağaç kesiminin azalmasının ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesinin hedeflendiğini kaydeden yetkililer, böylece ekolojik dengenin de korunacağını anlattı.

Böğürdelen Köy Muhtarı Nuri Zeren de, "Devletin bu yardımı ile evlerimizde ısı kaybının azalması ile yakacakta yüzde 30- 40 oranında azalma olacaktır. Isı yalıtımı sayesinde kışın soğuk havanın içeri, içerdeki sıcak havanın dışarı çıkması önleneceğinden köylüler ısınma amaçlı daha az odun tüketecekler" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormanlar-mantolamayla-korunacak_126304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!