Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ormanlık Alandan 25 Kamyon Çöp Çıktı

Kuşadası’nda ormanlık alana dökülen moloz, çöp, bahçe atıkları doğa dostlarını isyan ettirdi. Sadece bir bölgeden 25 kamyon çöp ve moloz toplanmasını değerlendiren EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, “Bunun bir yaptırımı olmalı, kirletenler en ağır bedeli ödemeli.” dedi.

yapi.com.tr
Ormanlık Alandan 25 Kamyon Çöp Çıktı

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda yeşil alanlara, ormana, çevreye dökülen molozlar doğa dostlarını harekete geçirdi. İnşaat yoğunluğu ve her yıl sürekli artan tadilatlar sonucu çıkan atıkların genellikle ekolojik hassasiyeti olan doğal alanlara dökülmesi doğa dostlarını isyan ettirdi.

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre; Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD), Molozların ve kullanılmayan ev eşyaları gibi atıkların kentin doğal kalmış alanlarına, yeşil makiliklerin içine ve dere yataklarına döküldüklerini gösteren fotoğraflarla bir rapor hazırlayarak Kuşadası’nın CHP’li Belediye Başkanı Ömer Günel'e sundu.

EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, Belediye Başkanından Meşelikuyu mevkiinde harika bir peyzajı bulunan anıt Dişbudak ağacının etrafına, Kirazlı – Yaylaköy yolunun kıyısına ve Müjgan Şavkay dağı olarak bilinen Kemerönü mevkiindeki doğal alanlara dökülen molozların temizlenmesini talep ettiklerini söyledi.

Sürücü, “Başkan Ömer Günel raporumuzu aldıktan sonra en kısa sürede bu alanların temizleneceğini söyledi, birimleri harekete geçirdi. Her üç alandaki molozlar ve çöpler temizlendi. Sadece Kemerönü mevkiindeki alandan 25 kamyon moloz ve çöpün çıkması düşündürücüdür.” dedi.

Kontrol edilmesinde sıkıntılar yaşanan bu sorunun çözümünde yerel yönetimler, kurumlar ve bunları atarken gören duyarlı vatandaşların işbirliği yapması gerektiğini söyleyen Sürücü, “Kuşadası'nda böylesine istenmeyen görüntülerin olmaması için işbirliği yapılmalı. Bunun bir yaptırımı olmalı, kirletenler en ağır bedeli ödemeli.” şeklinde konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormanlik-alandan-25-kamyon-cop-cikti_180950.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!