Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ortaköy’ün Koku Sorunu Çözülüyor

Yoğun trafik sebebiyle yapımı zor olan projeleri sokağa çıkma yasağı günlerinde hayata geçiren İBB, uzun yıllardır Ortaköylülerin rahatsız olduğu sahildeki kötü koku sorununu çözmek için çalışmalara başladı.

yapi.com.tr
Ortaköy’ün Koku Sorunu Çözülüyor

Covid-19 pandemisi sebebiyle 1 Mayıs'ta başlayan 3 günlük sokağa çıkma yasağı sebebiyle İstanbullular günlerini evde geçirirken, İBB de boş kalan kent sokaklarında daha rahat çalışma fırsatı yakaladı. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde normal zamanlarda güçlükle yapılan projeler, kent sokaklarının boş kalmasıyla işler çok daha rahat yapılmaya başlandı.

Sözcü’de yer alan habere göre; İSKİ'nin Ortaköy'de yürüttüğü çalışmalar ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Raif Mermutlu, “Projemiz bittiğinde, Ortaköy sahili artık kokmayacak. Vatandaşlarımız bu bölgede çok rahat bir şekilde kumpirlerini yiyecek, gezip dolaşabilecekler.” dedi.

Mermutlu, atık su ile yağmur sularının aynı kanaldan denize ulaşıyor olmasının beraberinde ciddi sorunlar getirdiğini belirterek, proje hayata geçtiğinde atık su ve yağmur sularının birbirinden ayrıştırılacağını söyledi.

 

 

Mermutlu, şöyle devam etti: “Burada yıllarca karışık sistem çalışan bir tonoz (eski atık su kanalı) hattımız vardı ve kesit yetersizdi. Yağmur yağdığı zaman taşkınlara sebep oluyordu ve eski olduğu için de çökme tehlikesi vardı. Biz şu anda burada kesiti 4 metre kareden 12 metre kareye çıkarıyoruz. Böylelikle yağan yağmurun çok rahat bir şekilde denize ulaşımını sağlıyoruz. Bunun yanında kanalizasyon hattını da yağmur suyundan ayrıştırıyoruz.

Bütün yağmur denize ulaşırken, atık sular da arıtma tesisine ayrışmış bir şekilde gidecek. Bu bize aynı zamanda elektrik masrafında da önemli bir avantaj sağlayacak. Proje, Haziran ayı sonunda tamamlanacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ortakoyun-koku-sorunu-cozuluyor_179791.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!