Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Otelin Erzak Kapısından Ofer'i Yukarı Aldırmadınız mı?"

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Galataport’u engelleyenleri tarihe havale ediyorum" sözlerine, "O kişi benim ve Galataport’u ben engelledim. Başbakan, bildiğiniz gibi İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmıştır. Rant işini de çok iyi bilir. Galataport, Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgun,

Vatan Gazetesi
"Otelin Erzak Kapısından Ofer'i Yukarı Aldırmadınız mı?"

ürkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Galataport’u engelleyenleri tarihe havale ediyorum" sözlerine, "O kişi benim ve Galataport’u ben engelledim. Başbakan, bildiğiniz gibi İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmıştır. Rant işini de çok iyi bilir. Galataport, Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgun, soygun ve imar rantıydı. Bugün önüme gelse yine aynı engellemeyi yaparım" diye yanıt verdi.

Abdullatif Şener, şunları anlattı:

"Bu proje Sami Ofer adlı İsrailli bir işadamına ihale edilmişti. 2006 yılında basın bunu aylarca tartıştı. Galataport’u ben engelledim. Yaptığım işten gurur duyuyorum, onur duyuyorum. O dönemde basın mensupları Başbakan’a Sami Ofer’i görüp görmediğini sordu. Önce hiç görmediğini söyledi, sonra da Davos’ta bir kez görüştüğünü söyledi. Şunu soruyorum Başbakan’a; Galataport ihalesi verdiğiniz Ofer’le kaç kez görüştünüz? 5 kez mi 6 kez mi? Ankara Bilkent Oteli’nde partisinin kuruluş yıldönümü kutlanırken, otelin erzak kapısından yukarı Ofer’i aldırdınız mı, aldırmadınız mı? Otelde 2 saat görüştünüz mü görüşmediniz mi? Görüştüyseniz ne görüştünüz? Bunları kamuoyuna açıklayın. Başka hangi ihaleleri verdiniz? Bunu da açıklayın."

http://www.yapi.com.tr/haberler/otelin-erzak-kapisindan-oferi-yukari-aldirmadiniz-mi_74165.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!