Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Oylum Işık'a "Premium Proje" Ödülü

Oylum Işık’ın Nişantaşı’ndaki "Yeni Poyracık Palas’" Projesi sektörün prestijli yarışmalarından olan Sign of the City Awards’ta en iyi konut kategorisine girdi. ‘’Işıklar Yapı Sağlığı Merkezi’’ kurucusu Oylum Işık, tasarladığı farklı ve inovatif projelerle kentsel dönüşüm yaklaşımına Işık tutuyor.

yapi.com.tr
Oylum Işık'a "Premium Proje" Ödülü

Işıklar Yapı Sağlığı Merkezi’nin kurucusu Oylum Işık, 1995’ten bu yana tasarladığı birçok proje ile ödüle layık görülmüş bir tasarımcı. Hem mimar hem müteahhit olan Oylum Işık estetik kaygılar taşıyan bir inşaatçı. Oylum Işık, bir projeyi tasarlarken çiziminden malzeme seçimine kadar tüm unsurları ile ilgileniyor. Oylum Işık, Nişantaşı’nda yaptığı "Yeni Poyracık Palas" adlı konutla en iyi konut kategorisinde “Premium Proje’’ seçildi.

Sektörün duayenleri arasında kabul edilen jüri üyeleri tarafından ‘’Premium Proje’’ kategorisinde değerlendirilen "Yeni Poyracık Palas" Işık’ın kentsel dönüşümünü yansıtıyor.

Işık projesini "Bulunduğu semtin dokusuna saygı gösteren ve modern zamanın diline sahip bir yapı" olarak örnek, gösteriyor.

Kentsel dönüşüm yasasının yapısal dönüşümleri hızlandırdığını belirten Işık, yeniden yapılan binaların semtlerin korunması ve gelişmesi üzerindeki etkisine dikkat çekiyor.Uydu projelerle ortaya çıkan ‘kentleşmenin büyürken semtleşmenin yok olma’ tehdidinin önemini vurguluyor.

"Kentsel dönüşüm için doğru tasarım ve estetik kararlar şart"
Dönüşümün; ancak doğru tasarım ve estetik kararlarla, gerçekleşeceğini söyleyen Işık, semte değer katacak yaklaşımın bu şekilde gerçekleşeceğini belirtiyor.

Oylum Işık’ın bu yaklaşımla yürüttüğü ve tamamladığı "Yeni Poyracık Palas" projesinin, en önemli özelliği; tasarımının mahalle dokusuyla uyumu ve bu doku içerisinde 'fark edilmeden dikkat çekmeyi' başarması olarak gösteriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oylum-isika-premium-proje-odulu_163004.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!