Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Özkardeş, İzmir'e Yeni Bir Otel Kazandıracak

İzmirli vergi rekortmeni işadamı Nail Özkardeş, Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş. tarafından satışa çıkarılan Cumhuriyet Bulvarı'ndaki kendisine ait Mövenpick Oteli sırasında yer alan eski depo ve lojman binasına 6 milyon 290 bin lira ile en yüksek teklifi verdi. Özkardeş, satışın kesinleşmesinin ardından binanın yeni sahibi

Yeni Asır Gazetesi
Özkardeş, İzmir'e Yeni Bir Otel Kazandıracak

İzmirli vergi rekortmeni işadamı Nail Özkardeş, Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş. tarafından satışa çıkarılan Cumhuriyet Bulvarı'ndaki kendisine ait Mövenpick Oteli sırasında yer alan eski depo ve lojman binasına 6 milyon 290 bin lira ile en yüksek teklifi verdi. Özkardeş, satışın kesinleşmesinin ardından binanın yeni sahibi olacak. İzmir'e güzel bir eser kazandırmak istediklerini belirten Özkardeş, otel projesi üzerinde durduklarını kaydetti.

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında idare binasında yapılan ihalede, 1 elemesiz tur ve ardından 4 elemeli tur düzenlendi. Elemesiz turda en yüksek teklif 5 milyon 250 bin lira, 4 elemeli turun ardından en yüksek teklif ise 5 milyon 695 bin lira oldu. Elemeli turlarda sırasıyla Tayf Turizm ve Ticaret A.Ş, Fahrettin Macit, Cihat Kora ve Kordon Girişim Grubu en düşük teklifleri vererek elendi. Açık artırma İzmir Ortak Girişim Grubu ile Nail Özkardeş arasında geçti. 5 milyon 970 bin liradan başlayan açık artırmanın 8 turu sonunda İzmir Ortak Girişim Grubu da çekildiğini açıkladı. Nail Özkardeş 6 milyon 290 bin lira ile en yüksek teklifi vererek binanın yeni sahibi oldu. Satış, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun vereceği onayın ardından kesinleşecek. Kemalpaşa'daki depo satışı ise fiyatta uzlaşma olmayınca gerçekleşmedi.

Planları hazır

İhalenin ardından açıklama yapan Viltur Yönetim Kurulu Başkanı Nail Özkardeş sözkonusu binaya, sahibi oldukları Mövenpick Oteli'ne yakınlığı nedeniyle yüksek teklif verdiklerini belirterek, "İhalede en yüksek fiyatı verdik. Satışın kesinleşmesi halinde başta otel olmak üzere İzmir'e özel bir proje hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ozkardes-izmire-yeni-bir-otel-kazandiracak_81037.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!