Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Panelduş İflas Erteleme İstedi

Türkiye sinemasının “Koca Çınarı” olarak anılan Ömer Lütfi Akad’ın oğlu Mehmet Ömer Akad’ın ortağı olduğu Panelduş mali sıkıntıyı aşamayınca çareyi mahkemeye başvurmakta buldu. İflas erteleme istenen iki şirket hakkında tedbir kararı verildi, kayyım atandı.

yapi.com.tr
Panelduş İflas Erteleme İstedi

Hürriyet'ten dinçer Gökçe'nin haberine göre, temeli 30 yıl kadar önce, ikisi de mimar olan, M. Ömer Akad ve Ergin Saydam tarafından atılan küvet, duş kabin markası Panelduş’un sahibi iki firma için iflas erteleme talebi Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapıldı. Av. Aslı Erdem Karagöz, mahkemeye yaptığı başvuruda Panel Mimari Ürünler sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ve PNL İnşaat ve Turizm Sanayi A.Ş. isimli şirketlerin haciz baskısı altında olduklarına işaret etti. Av. Karagöz, borca batık durumda olan şirketlerin faaliyetlerini sürdürebilmesi için mahkemenin tedbir kararı vermesini istedi.

450 bayisi var

Dava başvuru dilekçesinde yer alan bilgilere göre Panelduş markası ile üretim ve satış yapan şirketlerin Türkiye genelinde 450 bayisi bulunuyor. Yurt içinin yanı sıra 40 kadar ülkeye ihracat yapan markanın Yunanistan, İsrail, İran gibi bir çok ülkede de bayilerin olduğu anlatıldı.

Ödemelerde sorun çıktı

Küvet, duş kabin alanında sektörün lider markası olduğuna işaret edilerek yaşanan sıkıntının temelinde inşaat sektöründe yaşanan gerileme olduğuna vurgu yapıldı. Dilekçede, yapılan satışların tahsilatında yaşanan sorunlar nedeni ile şirketlerin mali dengelerinin bozulduğu anlatıldı.

Şirketlere kayyın atandı

Mahkeme, başvurudan iki hafta sonra her iki şirket için tedbir kararı vererek yapılan hacizlerin durdurulmasını istedi. Mahkeme ayrıca, tedbir kararı öncesi haczedilen malların ise şirket yetkililerin yediemin olarak teslim edilmesini istedi. Mahkeme ayrıca her iki şirket için kayyım atamasında bulundu.

Bilirkişi raporu olumlu

Tedbir kararı sonrası mahkemenin görevlendirdiği 3 kişilik bilirkişi heyeti de hazırladıkları raporu mahkeme sundu. Raporda, sunulan iyileştirme projesinin uygulanabilir olduğu ve bu projenin şirketleri bataklıktan kurtarabileceğine işaret edildi. Panelduş’un iflas erteleme davasının bir sonraki duruşması ise 21 Ekim’de yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/paneldus-iflas-erteleme-istedi_125148.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!