Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Paris Saga Projesinde 3D Teknolojisi Tarih, Mimari ve Kültürle Buluşuyor

Avrupa’nın en büyük yazılım şirketinden Dassault Systèmes, Paris 3D Saga projesiyle, Paris’in tarihsel ve mimari gelişimini üç boyutlu teknolojilerle gözler önüne seriyor.

yapi.com.tr
Paris Saga Projesinde 3D Teknolojisi Tarih, Mimari ve Kültürle Buluşuyor

Paris, tarih ve de teknolojinin buluştuğu bir projenin ilham kaynağı oldu. Dassault Systèmes'in Kasım ayında Paris’te gerçekleştirdiği 'Paris 3D Saga' etkinliğiyle başlattığı proje kapsamında, üç boyutlu teknolojiler kullanılarak Paris’in tarihsel ve mimari gelişimi sergileniyor. Dassault Systèmes ekibinin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve şirketin 3DEXPERIENCE platformunun teknolojik imkanları kullanıldığı üç boyutlu tarih macerası 'Paris 3D Saga', izleyenler için hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunma iddiasını taşıyor.  

Üç boyutlu gerçekleşen bu tarih turunda, izleyenler Eyfel Kulesi’nin inşaat sürecinden Fransız devrimi dönemine kadar birçok tarihsel gelişmeyi üç boyutlu teknolojiler eşliğinde adeta içindeymişçesine yaşıyor. Proje hakkında konuşan Dassault Systèmes Dijital Stratejilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı  Mehdi Tayoubi, ilk kez Paris’in geçmişten bugüne bir dijital modelinin oluşturulduğunu söyledi:

“Sanal gerçeklik teknolojisi ve üç boyutlu teknolojiler, bizlere büyük fırsatlar ve olanaklar sağlıyor; araştırma, eğitim, kültürel ve sanatsal keşfediş gibi birçok alanda çok çok faydalı oluyor. Paris 3D Saga da, bunu gösterir nitelikte bir proje. Gelecekte de yine benzer projelerle insanların karşışına çıkacağız”.

Videoyu izlemek için tıklayın

http://www.yapi.com.tr/haberler/paris-saga-projesinde-3d-teknolojisi-tarih-mimari-ve-kulturle-bulusuyor_104171.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!