Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Paris'tekine birşey olmuyor da, Mersin'dekine mi oluyor?"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız nükleer santral eleştirilerine Paris örneği ile yanıt verdi. Yıldız, "Paris'e 40 kilometre uzaklıkta 4 tane nükleer santral varken bu şehri ziyaret eden 55 milyon turiste bir şey olmuyor da Mersin'deki turiste mi bir şey oluyor?" dedi.

yapi.com.tr/AA
"Paris'tekine birşey olmuyor da, Mersin'dekine mi oluyor?"

Yıldız, "Temel Kanun" olarak görüşülen Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı'nın ikinci bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Mersin'e nükleer santral kurulacak olmasının, turizmi olumsuz etkileyeceği yönündeki iddialara ilişkin Yıldız, "Paris'e 40 kilometre uzaklıkta 4 tane nükleer santral varken, 55 milyon turist bu şehiri ziyaret ediyor. Oradaki turiste bir şey olmuyor da Mersin'deki turiste mi bir şey oluyor?" diye sordu.

En gelişmiş üç ülkenin, toplam nükleer santrallerin yarısına sahip olduğunu belirten Yıldız, "Biz gelişmemize bakalım. Bu enerji yarın sizin çocuklarınıza da lazım olacak" ifadesini kullandı. Yıldız, 2012 sonu itibariyle Türkiye'nin "al ya da öde" uygulamasından dolayı Rusya'dan alacağının kalmadığını bildirdi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, 2. bölümün üzerindeki görüşmeler sürerken, birleşime ara verdi. Yakut, aranın ardından komisyon ve hükümetin yerini almaması üzerine, 12 Mart Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Bu arada, kabul edilen Danışma Kurulu önerisiyle de Genel Kurul'un bugünkü çalışma kararı kaldırıldı

http://www.yapi.com.tr/haberler/paristekine-birsey-olmuyor-da-mersindekine-mi-oluyor_105502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!