Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Park İhlallerine Bariyerli Çözüm!

Konak Belediyesi, araçların işgallerini önlemek ve yayaların kullanımda sorun yaşamalarının önüne geçmek amacıyla bariyer sistemi uygulamasını yaşama geçirdi.

yapi.com.tr
1 Park İhlallerine Bariyerli Çözüm!

Araçların kaldırımlara park etmeleri nedeniyle vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Fen İşleri Müdürlüğü; Kahramanlar, Güneşli ve Atilla Mahalleleri'nde tüm sokakların kaldırımların kenarlarına bariyerler dikti. Kaldırımlara aynı zamanda engelli vatandaşların iniş-çıkışlarını kolaylaştırmak için rampalar da yapıldı. Sadece Kahramanlar Mahallesi’nde toplam 47 sokaktaki kaldırımları bariyerlerle donatan Konak Belediyesi böylece araçların kaldırımlara park etmelerinin önüne geçti.

Mahalle sakinlerinin isteği üzerine böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan,  engelli vatandaşlar için de bütün kaldırımlara rampalar yapıldığını belirterek, “Kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle acil durumlarda apartman sakinleri zor durumda kalıyordu. Özellikle dar sokaklarımız için bu önlemi almak kaçınılmaz oldu. Çağdaş ve modern kentlerde olduğu gibi engelli vatandaşlarımızı da unutmadık. Tüm kaldırımlara iniş – çıkışları kolaylaştıran rampalar yaptık” dedi.

ETİKETLER: Konak Belediyesi
http://www.yapi.com.tr/haberler/park-ihlallerine-bariyerli-cozum_112662.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Modern toplumlarda kaldırımlar yollardan yalnızca yer izi ile ayrılırken toplum faydası düşünülerek yapılan bu uygulama, günümüz koşullarında değerlendirmek gerekirse çok ilkel düzeydedir.Sınır maksatlı babaların zaman içinde kendiliğinden ya da dış etkenlerle söküldüğü de bilinmektedir.Yaya yaralanmalarının ve trafik kazalarının da olabileceği ön görülmeliydi.Park eden araçların ısrarlı cezai yaptırımlarla caydırılması mümkün olabilirdi. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!