Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Parka İmam Hatip Okulu Yapılmasına Tepki

Başakşehir'de Vatan Göçmen Konutları'nda oturanlar, site içerisindeki parka imam hatip lisesi yapılacağını iddia ederek eylem yaptı.

yapi.com.tr
Parka İmam Hatip Okulu Yapılmasına Tepki

DHA'nın haberine göre, Başakşehir'de çoğunlukla Bulgaristan göçmenlerinin oturduğu Vatan Göçmen Konutları'nda bulunan parkın etrafı geçtiğimiz perşembe günü metal plakalarla kapatıldı. Burada imam hatip lisesi yapılacağını öne süren site sakinleri parkın önünde saat 13.00'de toplandı. Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu Kurucu Başkanı Özcan Pehlivanoğlu ile MHP ve CHP ilçe teşkilatlarından bazı üyeler eyleme destek verdi.

"Site sakinleri, parklarının yıkılmasını istemiyor"

Yapılan basın açıklamasında, şöyle denildi:

"Site içerisindeki yeşil alanları bir çoğunu kendi imkanlarıyla oluşturan site sakinleri, zevkle vakit geçirdikleri ve tek nefes alabildikleri alan olan parklarının yıkılmasını istemiyor. Bildiğiniz gibi bu site yapımı için tahsis edilen arsa bir bütündür ve bölünemez. Ortak alanlar da sitede mülk sahibi olan maliklere aittir. Zaten mevcut bir okulu bulunan bu sitenin, merkezindeki bu park nasıl oluyor da tekrar eğitim alanı olarak tahsis ediliyor? Üstelik site sakinlerinin haberi ve bilgisi dışındı. Yetkililere soruyoruz; Dolgu toprak alanının zemin etüd çalışması yapıldı mı? Sitenin tamamı yapı rezerv alanına alınmışsa buraya nasıl inşaat ruhsatı verildi? Ve gerçekten verilen bir yapı ruhsatı var mı? Bu ruhsat kime ne şartlarda verildi? Büyükşehir Belediyesi'ne ait park alanı neden ve nasıl bu kadar kolay bir şekilde devredildi ve imara açıldı? İmara gerçekten açıldı mı? Tabela koymadan sitenin parkını kapatan ve inşaat çalışmalarına başlayan bu firma kimdir, ihaleyi nasıl almıştır? Site sakinleri olarak belediyeden neden bize bir açıklama yapılmadı?"

"Görüyorsunuz İstanbul'u beton cehennemine çevirdiler"

Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu Kurucu Başkanı Özcan Pehlivanoğlu da şunları söyledi:

"Bulgaristan Türkleri olarak bizim önce kendi gerçeklerimizle yüzleşmemiz lazım. Bu sorun sizin sorununuz değil hepimizin sorunudur. Bugün burada yeşil alanı gasp ediyorlar. Yeşil alan katilleri var. Bu mesele bir parti ve siyaset meselesi değil, bir vatandaşlık meselesidir. Bir hak arama meselesidir. Görüyorsunuz İstanbul'u beton cehennemine çevirdiler. Her buldukları yere bir bina dikiyorlar. Çocuklarımıza böyle taşlardan oluşmuş bir şehir mi miras bırakacağız? Böyle bir miras bırakmayacaksak bu yeşil alan katilleriyle ve din istismarcılarıyla mutlaka mücadele etmemiz lazım. Buraya yüce dinimiz islamı istismar edip imam 'hatip lisesi yapmak istiyoruz' diye el koyuyorlar. Memleketimizin her tarafı imam hatip lisesine döndü Normal liselerde de din eğitimi verilebilir. Milli eğitim sisteminde her vatandaşımızın inancına, mezhebine kendi yoluna göre eğitebilir. Ama neden imam hatip lisesini bahane ederek yüce dinimiz İslam'ı bahane ederek böyle yerleri betonlaştırmaya çalışıyorsun? Başka yer mi kalmadı bu İstanbul'da?"

http://www.yapi.com.tr/haberler/parka-imam-hatip-okulu-yapilmasina-tepki_126527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!