Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Patronlar Tarlabaşı İçin Rekabet Edecek

Tarlabaşı, gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi oldu. Polat Holding, Koç Holding, Global Yatırım, Çalık Holding, Ulusoy ve Demirören proje yarışında.

Sabah Gazetesi
Patronlar Tarlabaşı İçin Rekabet Edecek

b>Tarlabaşı, gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi oldu. Polat Holding, Koç Holding, Global Yatırım, Çalık Holding, Ulusoy ve Demirören proje yarışında.

Tarlabaşı yenilenen yüzüyle İstanbul'un suç ve suçlu merkezi değil tarihi ve kültürel yapının korunduğu vizyon bölgesi haline gelecek. Yeni yürürlüğe giren 5366 yasa ile birlikte Tarlabaşı'da yenileme alanı olarak ilan edilirken Beyoğlu Belediyesi'nin organizasyonuyla yürütülen çalışmalarda mülk sahiplerinin büyük bölümü ile anlaşma sağlandı. Yıpranan Tarihi ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek korunması ve Yaşatılarak Kullanılması Hakkında Kanun" Tarlabaşı'na yeni bir çehre kazandıracak. Turizmcilerin gözdesi haline gelen Tarlabaşı'nda binlerce bina restore edilerek ya da yıkılarak yerlerine yenileri yapılacak.

Bakanlar Kurulunun kararının Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanmasının ardından Polat Holding, Global Yatırım, Koç Holding, Ulusoy Holding, Çalık Holding, Demirören Holding büyük bir yarış içerisine girdi. Bir çok alanda faaliyet gösteren şirketler Tarlabaşı için özel projeler üretmeye başladı. Tarihi binalar için otel, eğlence merkezi, alışveriş merkezi, iş ve yaşam merkezi projeleri üretilmeye başlandı. Tarlabaşı'nda tarihi dokuyu barındıran yüzlerce bina bulunuyor.

Seve seve anlaşıyorlar
Tarlabaşı'nı içine alan bölgenin turizm alanı haline dönüştürülmesi için Beyoğlu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar da hızlı sürüyor. Mülk sahipleri ile tek tek görüşen Beyoğlu Belediyesi yenileme çalışmaları konusunda yüzde 90 anlaşmaya vardığı ve bazı binalarda yenileme karşılığında yarı yarıya paylaşım konusunda uzlaşma vardı. Şu an Tarlabaşı'nda binaların asıl sahipleri oturmuyor. İşgal edilmiş binaların sahipleri projeye tam destek veriyor. Tarlabaşı'nda binaların dış cepheleri korunarak içleri yenilenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/patronlar-tarlabasi-icin-rekabet-edecek_49219.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!