Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Petkim'de Blok Satış Yüzde 88.86'ya Çıktı

Özelleştirme İdaresi İdaresi (ÖİB) Başkan Vekili Metin Kilci, başlangıçta yüzde 51 hissesinin satışı düşünülen Petkim'in yüzde 88.86'sının satılaca

Hürriyetb>Özelleştirme İdaresi İdaresi (ÖİB) Başkan Vekili Metin Kilci, başlangıçta yüzde 51 hissesinin satışı düşünülen Petkim'in yüzde 88.86'sının satılacağını açıkladı ve bu durumda kamunun tüm payının satılmış olacağını söyledi.

Kurumsal İyi Yönetim Arenası'na katılarak bir konuşma yapan Kilci, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Petkim'in satışına ilişkin olarak Kilci, ‘‘ihale ilanında en az yüzde 51 diye çıkmıştık. İhale süreci içerisinde yüzde 88.86'sını satma yönünde bir gelişim oldu. Yüzde 88.86'sı için teklifler alınacak ve yüzde 88.86'sı satılacak’’ diye konuştu.

ZORLU-SANKO OLUMLU

Metin Kilci, PETKİM özelleştirmesine teklif veren kuruluşlardan Zorlu ve Sanko'nun birleşmesinin ihalede güç artırımı olması bakımından olumlu olduğunu bildirdi. Zorlu Holding ve Sanko Holding'in güç birliğine gitmelerinin ihale sürecine olumsuz etkisi olmayacağını belirten Kilci, tam tersine bunu ihaleye katılan firmaların güç artırımı olarak olumlu değerlendirdiklerini ifade etti ve ‘‘Umarım bu birleşmenin yarattığı sinerji, ihale sürecine de olumlu yansır’’ dedi. IMF'nin özelleştirme programını nasıl bulduğu yönündeki bir soru üzerine de Metin Kilci, IMF'nin özelleştirme adına şu ana kadar yapılanları olumlu değerlendirdiğini belirtti. Yılın ilk yarısını küçük ihaleler ve hazırlık dönemi olarak geçirdiklerini söyleyen Kilci, ‘‘Bizim asıl sınavımız büyük özelleştirmenin olacağı yılın ikinci yarısında olacak. Bizim karnemiz yıl sonunda verilecek’’ değerlendirmesinde bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/petkimde-blok-satis-yuzde-88-86ya-cikti_4538.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!