Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Plastik Sektörü PSP Çatısı Altında Güçlerini Birleştirdi

Plastik Sektör Platformu, plastiklerle ilgili gerçekleri kamuoyuna aktarmak için izlenecek tanıtım stratejisini belirlemek üzere İzmir’de bir araya geldi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen plastik sektör temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleşen toplantının ardından, sektör üzerinde fikir birliğine varılan stratejisini ilk olarak Çevre ve

yapi.com.tr
Plastik Sektörü PSP Çatısı Altında Güçlerini Birleştirdi

Türkiye’nin dört bir yanından gelen plastik sektörü temsilcileri İzmir’de buluştu. İzmir Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Plastik Sektör Platformu toplantısına, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), İTO Plastik Meslek Komitesi, İzmir Ticaret Odası Plastik Meslek Komitesi, İzmir Sanayi Odası, Kayseri Sanayi Odası, İstanbul Kimyevi Madde ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), PAGDER, Plastik Sanayicileri Derneği Bursa Şubesi, Kayseri Plastikçiler Derneği (KAYPİDER), Ankara Plastikçiler Derneği, Ege PLASDER, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) gibi sektörün temsilci kurumları katıldı.

Toplantıda, plastiklerle ilgili olumsuz algılamaların önüne geçilmesi ve plastiklerle ilgili gerçeklerin topluma anlatılması amacıyla izlenecek tanıtım stratejisi üzerinde görüşüldü. Sektör, önümüzdeki günlerde bu stratejiyi Çevre ve Orman Bakanlığı’na sunmaya hazırlanıyor.

Katılımın yüksek olduğu toplantı İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın konuşması ile başladı. Demirtaş, İzmir’in PETKİM ve daha pek çok plastik markasına sahip olduğunu belirterek, Türkiye’nin ihracatında önemli rol oynadığına dikkati çekti. Ekrem Demirtaş’tan sonra, 43 yıldır plastik sektöründe faaliyet gösteren, sektörün duayenlerinden, aynı zamanda Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı’nı da yürüten Erdoğan Çiçekçi söz aldı. Konuşmasında, plastiklerin hayatımızdaki yerinin doldurulamayacağını belirten Çiçekçi, plastiklerin çevreci olmalarına rağmen çevre düşmanı gibi görülmesinin yanlışlığını vurguladı. Sektörün ilk yıllarını çok iyi bilen Çiçekçi, konuşmasında plastik sektörünün yaşadığı sıkıntılardan ve sorunlarından da söz etti.

Ege bölgesinin önemli plastik sanayicilerinden, aynı zamanda Ege PLASDER’in Onursal Başkanı Salih Esen de otomobillerden üzerimize giydiğimiz gömleklere kadar hemen hemen her alanda gördüğümüz plastiklerin hak ettikleri saygıyı görmediğinden yakındı.

Plastik Sektör Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı ve PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uysal ise açılış konuşmasında, 20. yüzyılın çığır açan buluşlarından biri olan plastiklerin kullanım kolaylıkları ve sağladıkları avantajlar nedeniyle, endüstride ve hayatımızın her alanında vazgeçilmez malzemeler hale geldiklerini belirtti. Uysal, kimi çevrelerce “naylon” denilerek değeri göz ardı edilmeye çalışılsa da özellikle tüketim toplumunun gelişmesi ile birlikte artan ihtiyaçlara en uygun çözümleri sunan plastiklerin yerine yeni bir malzemenin koyulamadığını, eski malzemelerinse iddia edilenin aksine ne plastiklerden avantajlı, ne de onlardan daha fazla çevreci olduklarını vurguladı. 

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/plastik-sektoru-psp-catisi-altinda-guclerini-birlestirdi_85745.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!