Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

PNR.istanbul Focus II: Birleşik Krallık Etkinliği Gerçekleşti

Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçirilen PNR.istanbul’un “Focus II: Birleşik Krallık” etkinliği, 16 Ekim Çarşamba günü RIBA (Royal Institude of British Architects) Uluslararası Yöneticisi Azlina Bulmer’ın katılımıyla, VitrA’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

yapi.com.tr
PNR.istanbul Focus II: Birleşik Krallık Etkinliği Gerçekleşti

Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçen PNR.istanbul (Professional Network and Research Platform Istanbul) etkinlikleri, VitrA Nişantaşı mağazasının 7. katında açılan VBenzeri Mekan’da, “Focus II: Birleşik Krallık” başığı ile gerçekleşti. İstanbul’u merkez alarak dünyaya yayılan PNR.İstanbul’un gündemdeki konuları tartışmaya açtığı “Focus” programının ikincisi, Yapı Medya İletiişm Etkinlik ve İletişim Yöneticisi Nurullah Kaya’nın sunuculuğu ile, RIBA’nın Uluslararası Yöneticisi Azlina Bulmer’ı ağırladı.

VitrA’nın daveti ile Türkiye’ye gelen Bulmer, konuşmasına RIBA (Royal Institude of British Architects) hakkında bilgi vererek, yaptıkları faaliyetlerden, onları diğer derneklerden ayıran özelliklerden ve bir hayır kurumu olarak toplumlara, sürdürülebilir çevreye ve iklim tehlikesi ile mücadeleye verdikleri önemden bahsederek başladı.

“İnsanların, mimarların yaptıklarının değerini anlamasını nasıl sağlarız?” diye soran Bulmer, pek çok ülkede mimarların artık hak ettiği değeri görmediğini vurgulayarak mimarlığın değerinin anlaşılması için sadece İngiltere’de değil, dünya çapında yaptıkları çalışmalar ve düzenledikleri yarışmalar hakkında konuştu.