Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

PNR.istanbul Exchange: New Etkinliği ile Başladı

Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçirilen PNR.istanbul’un ilk etkinliği “Exchange I: New”, 3 Nisan Çarşamba günü SALT Galata’da gerçekleşti.

yapi.com.tr
  • PNR.istanbul Exchange: New Etkinliği ile Başladı
  • PNR.istanbul Exchange: New Etkinliği ile Başladı
  • PNR.istanbul Exchange: New Etkinliği ile Başladı
  • PNR.istanbul Exchange: New Etkinliği ile Başladı
  • PNR.istanbul Exchange: New Etkinliği ile Başladı
  • PNR.istanbul Exchange: New Etkinliği ile Başladı

Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçirilen PNR.istanbul (Professional Network and Research Platform Istanbul), 3 Nisan Çarşamba günü SALT Galata-Oditoryum’da düzenlenen “Exchange I: New” etkinliği ile başladı. Etkinlik, Binat İletişim&Danışmanlık’ın kurucusu Banu Binat, Hollanda Başkonsolosu Bart van Bolhuis, OMA’nın Yönetici Ortağı David Gianotten ve Melike Altınışık Architects-MAA’nın kurucusu Melike Altınışık’ın sunumları ve yapı sektöründen birçok öğrenci ve profesyonelinin katılımıyla 17:30-20.00 saatleri arasında SALT Galata-Oditoryum’da gerçekleşti.

Yapı sektörüne yönelik bir profesyonel iletişim ağı ve araştırma platformu olan PNR.istanbul; malzeme firmaları ve mimarlık ofislerini bir araya getiren “Face to Face”, gündemdeki konuları odağına alarak tartışmaya açan “Focus”, yeni pazar olanaklarının konuşulduğu “Forum”, iş deneyimlerinin aktarıldığı “Exchange” ve kapsamlı araştırmaların raporlandığı “Research” gibi alt programlarıyla deneyime ve araştırmaya dayalı bilgi üretimini ve bu bilgilerin hızlı ve şekilde profesyonellerle paylaşılmasını hedefliyor. Bu kapsamdaki ilk etkinlik ise “Yeni” teması ile Exchange alt başlığında gerçekleşti.

Yapı Medya Etkinlik ve İletişim Yöneticisi Nurullah Kaya’nın sunuculuğunu üstlendiği etkinlik, Banu Binat’ın PNR.istanbul projesini anlattığı açılış konuşmasıyla başladı. Binat, projenin; yapı sektörünün değişen ekonomik ve teknolojik koşullara uyum sağlaması için bir çözüm arayışı olarak ortaya çıkışından, bir deneyim ve bilgi paylaşım platformu olarak gelişiminden bahsetti.

Banu Binat

Hollanda Başkonsolosu Bart van Bolhuis ise “Hollanda’nın Vizyonu” konulu kısa bir sunum gerçekleştirdi. Hollanda’nın gündeminde olan iklim değişikliği, döngüsel ekonomi, yeşil ve akıllı ulaşım, tarihi miras gibi konuların yanısıra açık ve kapsayıcı şehirler için Hollanda’da sürdürülen çalışmalardan örnekler verdi.

Bart van Bolhuis