Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

PNR.istanbul Ağına Katılan Profesyoneller 26-27 Nisan Günlerinde Bir Araya Geldi

Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçirilen PNR.istanbul, ürün ve hizmet tedarikçileri ile İstanbul, Anadolu ve yurtdışı mimarlık ofislerinden oluşan yapı sektörü profesyonellerini, 26-27 Nisan’da “Face to Face”, “Exchange II: Journey” ve “Explore” programlarında bir araya getirdi.

yapi.com.tr
PNR.istanbul Ağına Katılan Profesyoneller 26-27 Nisan Günlerinde Bir Araya Geldi

Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olan PNR.istanbul (Professional Network and Research Platform Istanbul), yapı sektöründe yeni pazarlar ve iş olanaklarına odaklanan profesyonel bir iletişim ağı ve araştırma platformudur. PNR.istanbul malzeme firmaları ve mimarlık ofislerini bir araya getiren “Face to Face”, potansiyel pazarları ve dinamiklerini odağına alarak tartışmaya açan “Focus”, yeni pazar olanaklarının konuşulduğu “Forum”, iş deneyimlerinin aktarıldığı “Exchange” ve kapsamlı araştırmaların raporlandığı “Research” gibi alt programlarıyla deneyime ve araştırmaya dayalı bilgi üretimini ve bu bilgilerin profesyonellerle paylaşılmasını hedefliyor. PNR.istanbul’un, 3 Nisan günü SALT Galata-Oditoryum’da gerçekleşen ilk etkinliği “Exchange: New” konferansının ardından 26-27 Nisan’da üç farklı program ile ikinci ayağı gerçekleşti.

26 Nisan'da İstanbul Deniz Müzesi’nde tüm gün süren “Face to Face” etkinliği sabah ve öğlen olarak iki oturumda gerçekleşti. PNR.istanbul platformunu destekleyen Arkilight, BTM, Dalsan, durlum, Işıklar Yapı Ürünleri, kibrID Material, Lazzoni, OWA, Papatya, PETRA The Flooring Co., Sigma Mühendislik ve VitrA firmaları, ilk oturumda yurtdışı merkezli mimarlık ofisleri ve İstanbul’da ayağı olan global mimarlık ofisleri ile, ikinci oturumda ise faaliyetlerini halihazırda yurtdışına taşımış İstanbul ve Anadolu merkezli 24 mimarlık ofisi ile yüz yüze görüşme fırsatı buldu.

Fotoğraf: Metin Gürüz / Naturel Fotoğrafçılık

Etkinliğe AMA Design (Bükreş), Arıkoğlu Mimarlık (Adana), ARUP (İstanbul), Botam Yapı Grubu (Antalya), C60 Mimarlık (İstanbul), CMT Construction (Londra), DGDDesign (İstanbul), Different Perspectives (Moskova), Dome + Partners (İstanbul), DP Architects (İstanbul), Güzel İşler Atölyesi (İstanbul), IND [Inter.National.Design] (Rotterdam), İkon Proje (Kayseri), Kontra (İstanbul), LOT Studio (İstanbul), MEES Mimarlık (İzmir), MeMALONDON (Londra), MONAD Mimarlık (Konya), Özgüven Mimarlık (Ankara), Project Design Group (İstanbul), s,a Yalçıntaş Mimarlık (İstanbul), Swanke Hayden Connell Mimarlık (İstanbul), SKA (Londra) ve STARH (Varna) ofislerinden firma sahipleri ve proje yöneticileri katıldı. Tüm katılımcılar düzenlenen kokteylde gün sonunda bir araya geldi.