Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Port Göcek İnşaatı Durduruldu

Port Göcek inşaatı durduruldu

NTV
Port Göcek İnşaatı Durduruldu

b>Göcek’te ağaç kesimine yolaçtığı ve betonlaşmayı artırdığı, gerekçesiyle eleştirilere neden olan Port Göcek inşaatı, Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan gelen yazı üzerine geçici olarak durduruldu.

Türkiye’nin yat turizm merkezi olan Göcek, son günlerde betonlaşma haberleriyle gündemde geliyor. Turkon Holding tarafından yaptırılan ve 2008 yılında bitirilmesi öngörülen Port Göcek projesinde 258 bin metrekare alan üzerine 500 yataklı bir otel, tatil köyü ve 130 villa yer alıyor.

Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır, projenin çeşitli kurumlar tarafından daha önce onaylandığına dikkat çekti.

Şatır, “Firmanın Orman Bakanlığı’yla yaptığı sözleşmede inşaatı belirli bir sürede bitirme taahüddü vardır. Bu sürenin bitimiyle birlikte yapımcı firmanın orman işletmesine sürenin uzatılması için bir başvurusu olmuş. Biz de süre uzatımı alınıncaya kadar belediye olarak burada herhangi bir inşaat faaliyetinin yapılmaması, hatta durdurulması konusunda hem firmaya, hem de sorumlu olduğumuz kuruluşlara yazımızı yazdık” dedi.

Şatır: Göcek'te kaçak yapılaşma yok
Belediye Başkanı Şatır’a göre, Göcek’te betonlaşma yok. Yapılan inşaatlar da yasaya uygun. Şatır, “Mevcut imar politikalarımız Göcek’te uygulanmaktadır. Yine planlarımıza göre Göcek’te iki kattan fazla yapılaşma olmamaktadır. Göcek’te bunun dışında betonlaşmadan ve özellikle de kaçak yapılaşmadan kesinlikle söz edilemez” dedi.

Projeyi yürüten firma, kendi arazisindeki inşaatı sürdürürken; Çevre ve Orman Bakanlığı’dan kiraladığı alandaki çalışmaları ise durdurdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/port-gocek-insaati-durduruldu_45659.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!