Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Göcek'e Bakan Müdahalesi

Göcek'e Bakan müdahalesi

CNN Türk
Göcek'e Bakan Müdahalesi

evre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Göcek'in ormanlık kesiminde turizm tesisi yapılmasıyla ilgili olarak, belediyeyi daha önce uyardılarını, buna rağmen ruhsat verildiğini söyledi. Pepe, Göcek Belediyesi hakkında İçişleri Bakanlığı'na başvuruda bulunduklarını söyledi.

Grand Haliç Otel'de düzenlenen sempozyumda gazetecilerin yanıtlayan Pepe, Bakanlığı tarafından 2005 ağustosta Göcek Belediyesi'ne bir yazı gönderildiğini ve bu yazıda, daha önce ruhsat almış veya almakta olan bütün turistik tesislerle ilgili Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan görüş almadan hiç kimseye ruhsat verilmemesi yönünde talimat verdiklerini kaydetti.

Bundan yaklaşık 1.5 ay önce de belediyeye ikinci bir yazı daha gönderdiklerini ifade eden Pepe, ''Bölgedeki yoğun yapılaşmaya, özel çevre koruma alanındaki gerek turistik, gerekse diğer yapılara müsaade etmeyeceğimizi, bu konuda duyarlı olduğumuzu, Göcek'in çok önemli bir konumu olduğunu ifade etmiştik" diye konuştu.

Pepe, Göcek Belediyesi'nin önceki gün bu inşaatları durdurduğuna ilişkin bir yazı gönderdiğini, oysa aldıkları ikazdan sonra da Göcek Belediyesi'nin ruhsat verdiğini gördüklerini ifade etti. Bu nedenle yasal işlemin yapılması için İçişleri Bakanlığı'na başvuruda bulunduklarını belirten Pepe, oradaki tesislerle ilgili 10 sene önce alınmış bir ruhsatla bugün yola devam etmenin doğru olmadığını söyledi.

"Tuzla için halkın cebinden para çıkmayacak"
Osman Pepe, Tuzla'daki zehirli varillerin çıkarılmasına ilişkin yürütülen çalışmalarda yapılan masrafların ne şekilde tahsil edileceğine ilişkin bir soruya da, ''adresler bellidir. Her gün adres açıklayacak değiliz. Bu masraflar halkın cebinden çıkmayacak'' yanıtını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/goceke-bakan-mudahalesi_45676.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!