Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Praktiker'in Mutfak Mobilyaları Meroğlu'ndan

Çorum'daki tesislerinde mobilya üretimi yapan Meroğlu Ağaç Sanayi, Alman Metro Holding bünyesindeki Praktiker Yapı Marketleri AŞ ile anlaşma yapara

Dünyab>Çorum'daki tesislerinde mobilya üretimi yapan Meroğlu Ağaç Sanayi, Alman Metro Holding bünyesindeki Praktiker Yapı Marketleri AŞ ile anlaşma yaparak Praktiker Mağazaları'nın mutfak mobilyalarının imalatını gerçekleştiriyor.

Praktiker'in Türkiye genelinde 7 mağazasında satışa sunulan mutfak mobilyaları Piona markası ile tüketiciye sunuluyor.
Meroğlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Meroğlu, 1978 yılında mobilya atölyesi olarak faaliyete başlayan tesisin bugün modüler mutfak sektöründe önde gelen firmalar arasına girmeyi başardığını söyledi. Okan Meroğlu, katıldıkları MUDER Fuarı'nda Praktiker firması ile tanıştıklarını ve yapılan görüşmelerin ardından Praktiker'in Türkiye genelinde 7 mağazasında satışa sunduğu mutfak mobilyalarının imalatı için 25 Nisan'da anlaşma imzaladıklarını kaydetti. Yapılan anlaşmanın bir süreye bağlı olmadığını ve sorun yaşanmaması halinde süresiz olduğunu vurgulayan Meroğlu, mağazalardaki mutfak mobilyalarının kendi markaları olan "Piona" ile satışa sunulduğunu dile getirdi.

Praktiker ile yapılan anlaşmaya göre hedeflerin tutturulması halinde 1.5 vardiyalık kapasiteyi işgal edecek işlerinin bulunduğunu bildiren Okan Meroğlu, firma olarak tek vardiyada yıllık 3 bin 500 mutfak üretim kapasitesine sahip olduklarını kaydetti.

Bugüne kadar yıllık ortalama 1500 mutfak sattıklarını ve sektörde ilk 50'nin içinde yer aldıklarını ifade eden Meroğlu, "Yeni teknolojiyi sürekli takip ediyoruz. MDF, PVC vakum kaplama işine girdik. 2003 yılı hedefimiz üretimin en az 1/3'ünü ihraç etmek. Ece, Praktiker gibi firmalarla çalışmak bizi disipline etti. Gelişmemize büyük katkısı oldu. Biz kazandığımız parayı hep bilgi ve teknolojiye yatırdık. Sektörle ilgili tüm fuarlara izleyici ve katılımcı olarak katılıyor ve bilgilerimizi güncelliyoruz. 3 yıllık plan dahilinde fabrikada kurumsallaşmaya geçmek istiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/praktikerin-mutfak-mobilyalari-meroglundan_4706.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!