Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Praktiker 25 Yaşında

Metro Group Praktiker Yapı Marketleri, Türkiye'de 5'inci dünyada da 25'inci yılını kutladı. Market ayrıca Türkiye'de sekizinci mağazasını Güneşli'd

Radikal
Praktiker 25 Yaşında

b>Metro Group Praktiker Yapı Marketleri, Türkiye'de 5'inci dünyada da 25'inci yılını kutladı. Market ayrıca Türkiye'de sekizinci mağazasını Güneşli'de açıyor.

Praktiker Yapı Marketleri dünyada 25'inci, Türkiye'de ise 5'inci yılını kutladı. Praktiker kutlamaları kapsamında ilk olanak Praktiker Türkiye Genel Müdürü Werner Müller'in katılımıyla Atina'daki Praktiker Hellas'ta basın toplantısı düzenlendi.
Müller yaptığı açıklamada, "Praktiker Hellas dünyadaki en başarılı Praktiker yapı marketidir. Bunun en önemli nedeni başarılı yönetimin yanı sıra, şirket felsefesinin ülkeye uyarlanabilmesidir" dedi. Praktiker'in Türkiye'de 1997 yılından bu yana faaliyette olduğunu belirten Müller, yakında İstanbul Güneşli'de sekizinci Praktiker mağazasını açacaklarını belirtti.
Müller 'Kendin Yap' konseptinin Türkiye'de yeterince gelişmediğini, daha çok hazır malların satın alındığını vurgulayarak, bu konsepti geliştirmek için müşterileri bilgilendirmek amacıyla TV'de 'Evimin Ustasıyım' programını hazırlattıklarını söyledi.

Hedef kitlesi kadınlar
"Türkiye'de Praktiker mağazalarında yaklaşık 40 bin çeşit ürün satıyoruz" diyen Müller, hedef kitlelerinin ise özellikle kadın müşteriler olduğunu aktardı. Müller, "Kadınlara yönelik daha fazla ürün sunuyoruz. Evle ve özellikle de mutfakla ilgili ürünlerimize ağırlık veriyoruz.
"Mağazalarımızdaki ürünlerin yüzde 85'ini yerli üreticiden alıyoruz. Bazıları sadece Praktiker için üretiliyor" diye konuştu. Praktiker'in dünya çapında net satışları 1 Nisan 2004 tarihi itibarıyla 2.58 milyar euro, mağaza sayısı ise 347.

http://www.yapi.com.tr/haberler/praktiker-25-yasinda_5793.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!