Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Prefabrike İsyanı

Yalova’da deprem zamanı kurulan prefabrike konutların sökülerek satılığa çıkartılması kararının ardından, tahliye için bir ay süre verilmesi tepkilere

Türkiye Gazetesi/26.09.2002alova’da deprem zamanı kurulan prefabrike konutların sökülerek satılığa çıkartılması kararının ardından, tahliye için bir ay süre verilmesi tepkilere sebep oldu. Prefabrike sakinleri Yalova Valiliği’nin önüne gelerek konutlarından çıkmak istemediklerini belirterek kış öncesinde anlayış beklediklerini söylediler.
Yalova’nın Bursa Yolu üzerinde inşa edilen 12’nci bölge prefabrikelerinde oturan yaklaşık 100 kişilik bir grup Yalova Valiliği’nin önünde toplanarak Vali Nihat Özgöl’le görüşmek istediler. Ancak Özgöl’ün bir programa katılmak üzere Sırbistan’a gittiğini öğrenen prefabrike sakinleri, yüksek sesle konutlarını boşaltmak istemedikleri yönünde bağırmaya başladılar.

Verilen süre bitmedi
Yetkililerin olaya müdahale etmesi ile sert sözlü tartışmalar yaşandı. Prefabrike konutlarda oturmaları için kendilerine 5 ay süre tanındığını ancak aradan daha 3 ay geçmeden kendilerine tahliye ihbarnamesinin geldiğini söyleyen vatandaşlar, “Bize satılan prefabrikelerde dahi olsak başka bölgelerdeki boş prefabrike konutlara tahliye edileceğimiz söylenmişti. Konutlardan çıkmamız için ise 5 ay süre tanınacaktı ancak aradan 3 ay dahi geçmeden gönderilen ihbar yazıları ile prefabrike konutları boşaltmamız istendi. Hepimiz mağdur insanlarız. Bir çoğumuzun maddi durumu bir ev tutarak kiraya çıkmaya müsait değil. Eğer bu karar uygulanırsa çoğumuz eşyalarımızla sokakta kalırız. Bu yapılan yanlışlık bir an önce düzeltilmeli. Gerekirse oturduğumuz konutlar için düşük kiralar da veririz. Yeter ki bizleri evlerimizden çıkartmasınlar” şeklinde konuştular.
Olayın kendisine iletilmesi ile gruptan 3 temsilci ile görüşmeyi kabul eden Vali Vekili Cevdet Kuran ise konunun Bayındırlık ve Özel İdare Müdürleri ile tekrar inceleneceğini bildirdi. Bir çözüm üretilebilirse bunun vatandaşlara duyurulacağını kaydeden Vali Vekili Kuran, prefabrike sakinlerine itidal çağrısında bulundu.
Görüşmenin ardından grup sesizce dağıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/prefabrike-isyani_1878.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!