Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Premdor – Masonite’den Çevre Dostu Kapılar

Küresel ısınmanın ve etkilerinin çok tartışıldığı günümüzde, firmalar da ekolojik ürünlere yöneliyor. Premdor Masonite de bu firmalardan birisi. Firma, kullandığı yüksek yoğunlukta lif levhalar ile çevre dostu kapılar üretiyor.

yapi.com.tr
Premdor – Masonite’den Çevre Dostu Kapılar

üresel ısınmanın ve etkilerinin çok tartışıldığı günümüzde, firmalar da ekolojik ürünlere yöneliyor. Premdor Masonite de bu firmalardan birisi. Firma, kullandığı yüksek yoğunlukta lif levhalar ile çevre dostu kapılar üretiyor.

Ağaçtan elde edilen artıklar maksimum düzeyde kullanılarak, minimum düzeyde ağaç kesilmesi sağlanıyor. Masonite Premdor kapı, yenilenebilir ahşap malzemeler kullanılması, kanserojen atık çıkarmayan, üretiminde zehirli atık bulunmayan, bakteri ve mantarlar tarafından ayrıştırılabilme ve doğa tarafından yok edilebilme özelliğiyle tam olarak ekolojik şartlara uygunluk taşıyor.

Kapı panellerinin HDF'den (yüksek yoğunlukta lif levha) yapılması, ahşap kapılara göre daha ucuz maliyeti, etkin ısı ve ses yalıtımı, çevreci üretim anlayışının evlere getirdiği şeffaflık, boyama kolaylığı, yüksek eğilme direnci, uzun yıllar boyu kullanımı ahşap malzemeye oranla daha az ağaç kesimine sebep olması gibi avantajlar da sunuyor.

Premdor Türkiye
Firma, merkezi Amerika Florida’da bulunan Masonite International Corporation’ın Türkiye iştiraki. Yüksek teknoloji üretim sistemi ile 2001 yılında üretime başladı.
Masonite International Corporation’ın bilgi birikimi ve yönetim desteği sayesinde Türkiye’nin en büyük kapı imalatçılarından biri konumuna gelen firma, Orta Doğu, Afrika, İngiltere ve Avrupa’ya ihracat yapıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/premdor--masoniteden-cevre-dostu-kapilar_55513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!