Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Premdor Kapı, Türkiye Pazarında İddialı

Dünyanın en büyük kapı üreticisi olan Premdor, Türkiye pazarında iddialı. Premdor Kapı Sanayi A.Ş. nin Türkiye pazarındaki gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Genel Müdür Özhan Atalay, inşaat piyasasındaki gelişmeleri değerlendirdi.

yapi.com.tr
Premdor Kapı, Türkiye Pazarında İddialı

br/> Dünyanın en büyük kapı üreticisi olan Premdor, Türkiye pazarında iddialı. Premdor Kapı Sanayi A.Ş.'nin Türkiye pazarındaki gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Genel Müdür Özhan Atalay, inşaat piyasasındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Konut sektöründe daha önce genellikle küçük müteahhitlerin ve yatırımcıların hakim olduğuna değinen Atalay, ancak şehirde yaşayan insanların ihtiyaçlarının her geçen gün değiştiğini belirtiyor ve bunun konut sektöründe yeralan aktörlerin profillerine de yansıdığına işaret ediyor.

"Artık modern aileler, sadece başını sokacak bir ev değil sosyal yaşamını sürdüreceği, sporunu yapacağı, havuzuna girebileceği, hafta sonları trafik keşmekeşine girmeden her türlü programını yapabileceği mekanlar arıyorlar. Bu sebeple yeni konut üreticileri artık ciddi finansal gücü olan ve büyük projeleri gerçekleştirebilecek çaptaki inşaat firmaları olmaya başladı".

Atalay, bu tür inşaat firmalarının standartlarının ve kapasitelerinin oldukça yüksek olduğu ve bunun kapı üretimini de etkilediği görüşünde.

"En iyi kaliteyi en uygun fiyatla ve en kısa zamanda müşterilerine teslim etmek istiyorlar. Eskiden yaptığı konutu satan müteahhit ev sahibi ile ilişkisini keserdi, artık öyle değil. Bu sebeplerle kapı üretimi de artık fabrikasyon standart üretime dönmüş durumda. Küçük çaptaki işletmelerin istenen standartlardaki kapıyı bu kadar büyük çapta ve uygun fiyatlı üretebilmelerinin imkanı kalmadı. Premdor’un otomatik boya tesisi yaklaşık 50 mt uzunluğunda. Boyaya hazır hale gelmiş olan kapı sisteme girdiğinde otomatik olarak zımparalanıyor, iki kat su bazlı üzel UV pigmentli boya ile boyanıyor, fırınlanıp kurutuluyor, akibinde beş ayrı Ultra Viole işlemine tabi tutularak hem son derece güçlü bir katman elde ediliyor, hem de yıllarca güneşe tabi olsa dahi solmuyor. Bu tesiste tüm kapılar insane eli değmeden boyanıyor ve ambalaja hazır halde bitiş noktasından çıkıyor”.

Premdor Türkiye
Premdor Türkiye, merkezi Amerika Florida’da bulunan Masonite International Corporation’ın Türkiye iştiraki. Yüksek teknoloji üretim sistemi ile 2001 yılında üretime başlayan firma, Orta Doğu, Afrika, İngiltere ve Avrupa’ya da ihracat yapıyor. Firma, yaklaşık 10.000 metrekarelik fabrika alanında günlük 2000 kapı üretimi kapasitesine sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/premdor-kapi-turkiye-pazarinda-iddiali_54725.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!