Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Protokol Yolu Yeniden İhaleye Çıktı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Kuzey Ankara Projesi alanında, 276,1 bin metrekare alanı, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemi ile yeniden ihaleye çıkardı. TOKİ'nin ilanına göre, Kuzey Ankara Proje Alanı'nın Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi, açık ihale usulü ile ihale edilecek.

yapi.com.tr / AA
Protokol Yolu Yeniden İhaleye Çıktı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Kuzey Ankara Projesi alanında, 276,1 bin metrekare alanı, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemi ile yeniden ihaleye çıkardı. TOKİ'nin ilanına göre, Kuzey Ankara Proje Alanı'nın Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi, açık ihale usulü ile ihale edilecek. Yerli ve yabancı inşaat firmalarına, bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla ortak girişimlere açık olan, ancak ''uluslararası ihale olmayan'' ihalede teklifler, 25 Kasım günü saat 14:00'de alınacak. Değerlendirme sonucunda uygun görülen istekliler, yapılacak ikinci oturuma davet edilecek. İhale şartnamesi 2 bin lira bedel karşılığı alınabilecek.
    
İhale konusu alanda, geleneksel dokudan hareketle, komşuluk ilişkilerini teşvik edecek şekilde Osmanlı, Selçuklu mahalleri oluşturulacak, az katlı-çok katlı konut blokları birbiriyle uyum içinde tasarlanacak. Projelerde geleneksel mimari özellikler, yöresel malzemeler, kültürel değerler gözetilecek, konutların plan çözümleri ve cephelerinde geleneksel öğeler yorumlanarak biçimlendirme yapılacak.
    
İhaleye katılacak firmalarda, tek bir sözleşme kapsamında bitirdikleri 80 bin metrekare komple bina, ticaret merkezleri, turistik tesisler, kültür, eğlence ve dinlenme tesisleri vb. inşaat deneyim belgesi istenecek. Firmaların banka referans mektuplarının kullanılabilir nakit kredi toplamlarının veya kullanılmamış teminat mektubu kredilerinin, son 3 yıl ciro ortalamasının 10 milyon liradan az olmaması gerekiyor.
    
İsteklilerden, arsa satış karşılığı idare payı gelirin yüzde 3'ü geçici teminat alınacak. İhalenin sonuçlanması durumunda kesin teminat tutarı, idare payı gelirinin yüzde 6'sı olarak belirlendi.
    
Edinilen bilgiye göre, Kuzey Ankara Projesi kapsamında, 276 bin 169 metrekare alan gelir paylaşımı amacıyla satılacak. Söz konusu alanda, maksimum 1823 konut yapılacak. Maksimum inşaat alanı 431 bin 595 metrekare olarak belirlendi. Söz konusu alan, daha önce 2007 yılında gelir paylaşımı yöntemi ihaleye çıkarılmış, talep gelmediği için iptal edilmişti.
    
Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında belirlenen sınırlar çerçevesinde kalan alanda, fiziksel durumun ve çevre görüntüsünün geliştirilmesi, güzelleştirilmesi, daha sağlıklı bir yerleşim düzeni sağlanması ile kentsel yaşam seviyesinin artırılması, toplu konut alanlarında gecekondu ıslahı, tasfiye ve önleme bölgeleri çalışmalarında bulunmak amacıyla, 5104 sayılı ''Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kanunu'' çıkarılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/protokol-yolu-yeniden-ihaleye-cikti_83603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!