Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

REDEVCO, Magnesia AVM’nin İnşaatına Yakında Başlıyor

Magnesia Alışveriş Merkezi, 4 bin 500 metrekarelik alanda hizmet verecek bir hipermarketin yanısıra, bin 500 metrekarelik sinema kompleksine, bin 500 metrekarelik yemek alanına ve 8 bin 500 metrekarelik bir perakende alanında yer alacak 65’in üzerinde mağazaya ev sahipliği yapacak. Magnesia Alışveriş Merkezi’nin 2012 yılının ilk yarısında

yapi.com.tr
REDEVCO, Magnesia AVM’nin İnşaatına Yakında Başlıyor

STRONG>REDEVCO Türkiye, 17 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Magnesia Alışveriş Merkezi’nin inşaatına, 2011 yılının ilk çeyreğinde başlayacak. Ege Bölgesi’nin sanayileşme hızı bakımından en önde gelen şehirlerinden biri olan Manisa'nın bir milyon 330 bin toplam nüfusu bulunuyor. Magnesia Alışveriş Merkezi, 4 bin 500 metrekarelik alanda hizmet verecek bir hipermarketin yanısıra, bin 500 metrekarelik sinema kompleksine, bin 500 metrekarelik yemek alanına ve 8 bin 500 metrekarelik bir perakende alanında yer alacak 65’in üzerinde mağazaya ev sahipliği yapacak. Magnesia  Alışveriş Merkezi’nin 2012 yılının ilk yarısında açılması planlanıyor.

Magnesia Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine; erkek giyiminden kadın ve çocuk giyimine, sportif giyimden gündelik giyime, aksesuardan iç giyime kadar Türkiye’de büyük ilgi gören yerli ve yabancı markalardan geniş bir yelpaze sunuyor. Redevco Türkiye, Alışveriş Merkezi’nin kiralama faaliyetlerine kısa süre önce başlamış olmakla birlikte şimdiden birçok firma ile anlaşma sağlamış durumda. Redevco’nun Gordion ve Erzurum Alışveriş Merkezleri’ndeki kiracılarının, Magnesia Alışveriş Merkezi’ne de büyük ilgi gösterdikleri gözleniyor. Dünya çapında en büyük hipermarket işletmecilerinden biri de Proje’ye girme konusunda karar almış bulunuyor. 

RedevConcepts tarafından tasarlanan Magnesia Alışveriş Merkezi, Manisa’nın ana yolu üzerinde yeşil bir alan içinde konumlanmış ve birbirinden çekici üç alışveriş katına sahip bir alışveriş merkezi olacak. Bulunduğu konumdaki doğal kot farkı, Alışveriş Merkezi’ne iki ayrı kattan giriş sağlayacak. Manisa’nın en önemli ulaşım aksı olan Mimar Sinan Bulvarı üzerindeki giriş, çevredeki binalar ve dağ manzarasına sahip kafe ve restoranlarla birleşerek etkileyici bir meydan yaratırken; Ali Rıza Efendi Caddesi’ndeki diğer giriş ise Alışveriş Merkezi’ni semte bağlayacak. Proje’nin mimarisi, sıva, ahşap ve doğal taş blokları gibi yöreye ait malzemeler üzerine kurulmuş.

Redevco’nun enerji verimliliğini arttırma ve yeşil tasarımı hızlandırmaya yönelik kurumsal yaklaşımının bir parçası olarak RedevConcepts tarafından tasarlanan Magnesia Alışveriş Merkezi, BREEAM standartlarına göre geliştiriliyor. Redevco’nun diğer iki projesi Gordion ve Erzurum Alışveriş Merkezleri de, 2009 yılında 'çok iyi' derece ile BREEAM sertifikası almıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/redevco-magnesia-avmnin-insaatina-yakinda-basliyor_83770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!