Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Renault Trucks'ın Yeni Euro 6 Serisi Yollarda

Renault Trucks, Yeni Euro 6 serisini 11 Haziran'da Lyon – Fransa’da gerçekleştirilen olağanüstü bir etkinlikle tanıttı. Proje kapsamında 2 Milyar Avro'dan fazla yatırımda bulunan Volvo Group, yeni Renault Trucks araçlarını tarihindeki en zorlu testlere tabi tuttu.

yapi.com.tr
Renault Trucks'ın Yeni Euro 6 Serisi Yollarda

Çok yoğun kalite testleri dahil olmak üzere yedi yıllık bir geliştirme sürecinden geçen seri, verimlilik ön planda tutularak tasarlandı ve Euro 6 motorlarla donatıldı. Nakliye sektöründe maliyetlerin kontrol altında tutulmasına olanak sağlayacak mükemmel, güvenilir ve yüksek performanslı yeni Renault Trucks araçlar, tasarımları ve teknik özellikleriyle de öne çıkıyor.

İddialı tasarım

Renault Trucks’ın yeni araçları, verimlilik ön planda tutularak tasarlandı. Yakıt tasarrufu hedefi, daha en baştan itibaren kamyon tasarımının önemli bir unsuruydu ve aracın aerodinamik tasarımı mümkün olan en iyi hava akışı elde edilecek şekilde modellendi.

Yüksek performanslı Euro 6 motorlar

Renault Trucks, yeni Euro 6 motorların geliştirme sürecinde Euro 5 motor bloklarını kullandı ve bunları, Avrupa’da 1 Ocak 2014, Türkiye’de ise 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren zorunlu olacak Euro 6 standardına uyumlu hale getirmek üzere gerekli değişiklikleri yaptı. Araçlar geliştirilirken temel hedef Euro 6 normlarındaki yeni motor ile minimum yakıt tüketimi ve maksimum çevrecilik üzerine kuruldu.

Kalite testleri için milyonlarca kilometre yol kat edildi

Renault Trucks, 7 yıl süren geliştirme sürecinde dünya genelinden 50 müşterisini de test pilotu olarak kullanarak, yeni seri için 300 test aracını -40° ile +60°C arasındaki 10 milyon kilometrelik gerçek yol şartlarında denedi ve araç parçalarını 5 milyon saat süren testlere tabi tuttu.

Üretim kaynakları yenilendi

Yeni Euro 6 motorlu araç serisinin üretimi için Renault Trucks'ın üretim kaynakları büyük oranda yenilendi. Yeni kabinlerin parçalarının üretimi için Lyon'daki tesislere çok büyük pres makineleri kuruldu. Blainville-sur-Orne bölgesindeki üretim tesislerinde, yeni gövde montaj hattı ve kabin döşeme hattı kuruldu. Bourg-en-Bresse bölgesindeki üretim tesislerinde de, yeni araçlar için kurulan geliştirme hattı 2010 yılında faaliyete geçti.

Ek olarak, geliştirme sürecinde işbirliği yöntemi benimsendi. Tasarım ofisi, teknisyenler, mühendisler, üretim tesisleri, ürün ekipleri ve satış sonrası hizmetler birimleri araçların tasarım aşamasından itibaren sürece dâhil edildi. Üretim sistemi yeniden tanımlandı ve 'mutlak kalite' sloganı benimsendi. Özellikle iş istasyonlarının ergonomik özellikleri açısından daha yüksek verimlilik ve güvenlik hedeflerine ulaşmak üzere yeni üretim süreçleri uygulamaya konuldu.

Yeni Euro 6 araçlar, verimlilik, güvenilirlik ve müşteri memnuniyeti prensipleri temel alınarak geliştirildi. Renault Trucks, yeni T (uzun yol taşımacılığı), C (şantiye), K (ağır şantiye) ve D (dağıtım) gamlarını, müşterilerini asla yarı yolda bırakmayacak, her zaman gurur duyacakları ve işlerinde sürekliliği sağlayacak birer kâr merkezi olarak sundu.

Ayrıca Renault Trucks'ın bağlı olduğu Volvo Group tam destek vererek bu yeni seriye ve gerekli üretim kaynaklarına önemli yatırımlar yaptı. Yeni organizasyon ile Avrupa dahilinde bulunan satış ve servis noktası sayısını yüzde 30-40 oranında arttırarak, Renault Trucks'ın coğrafi yayılımını genişletmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/renault-trucksin-yeni-euro-6-serisi-yollarda_110895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!