Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Roca, Türkiye’de Yatırımlarını Artırıyor

Roca, Türkiye’yi öncelikli pazarlarından biri yapmak üzere yatırımlarını sürdürüyor. Eskişehir’deki fabrikalarından 60 ülkeye ürün ihraç ettiklerini söyleyen Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, öncelikli hedeflerinin Türkiye pazarında konumlarını güçlendirmek olduğunu belirtti.

yapi.com.tr
Roca, Türkiye’de Yatırımlarını Artırıyor

Banyo alanları için armatür, lavabo, klozet ve duş sistemleri gibi yenilikçi çözüm önerileri sunan İspanyol devi Roca, Türkiye pazarına olan inancını sürdürüyor. Eskişehir’deki fabrika tesislerine, teknoloji ve lojistik altyapıya son yıllarda 40 milyon Euro’dan fazla yatırım yapan şirket, ülke genelinde kuracağı bayi ağı ile global markasını da Türkiye pazarında güçlendirmeyi hedefliyor. Dünyada 22 ülkede 83 fabrikası olan Roca, ürün ve çözümlerini 170 pazarda müşterileriyle buluşturuyor.

Türkiye’de 1970'lerden bu yana yatırım yaptıklarını söyleyen Roca Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, 2020 yılında sektör profesyonelleri ile daha güçlü ilişkiler kurmayı ve bağlarını güçlendirmeyi planladıklarını belirterek, “İnşaat, mimarlık ve tasarım alanlarında global bir oyuncu olarak, deneyim ve birikimimizi Türkiye’de de sektör profesyonelleri ile paylaşmayı ve ülkemizin sosyo ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’den 60 ülkeye armatür ihraç ediliyor
2016 yılında merkezi ve fabrikası Eskişehir’de bulunan armatür üreticisi NSK şirketini satın alarak Türkiye'deki yatırımlarını artıran Roca Grubu, üretim tesislerinde Avrupa'nın en gelişmiş teknolojisini uygulayarak yüksek kalite standartlarında ürünler tasarlıyor ve üretiyor. Bu ürünlerin yüzde 80'inden fazlası dünyada 60 ülkeye ihraç ediliyor.

 

 

Bu yıl bayileşmeye de yatırım yaptıklarını söyleyen Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, “Yıl sonuna kadar Türkiye’de toplam 25 bayimiz olmasını hedefliyoruz. Portföyümüzde bulunan yenilikçi koleksiyonları ve geniş ürün yelpazemizi bayi kanalımız aracılığıyla tüm Türkiye’ye ulaştıracağız.” dedi.

Profesyonellerle güç birliği
Roca, Türkiye’de sektör profesyonelleri ile işbirliğini de artırmaya odaklandı. Bu kapsamda önümüzdeki aylarda inşaat, mimari ve tasarım alanlarında profesyonellerle daha sık bir araya gelecekleri platformlar oluşturacaklarını söyleyen Salvador Lopez Oliva, “Küresel pandemi nedeniyle hızlı bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Bu dönüşüm hepimizi etkiliyor. Bu dönüşüm yeni ürünler ve yenilikler ortaya çıkaracak ve bazıları hayatımızda kalıcı olmayı başaracak. Yeni ve yenilikçi çözümleri teşvik etmek için iki senede bir gerçekleştirdiğimiz uluslararası tasarım yarışması jumpthegap’in bu yıl özel bir edisyonunu yapıyoruz. Yenilikçi fikir ve tasarımlardan ilham alan bir şirket olarak, genç yeteneklere global arenada fırsat tanımak bizi heyecanlandırıyor.” diye ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/roca-turkiyede-yatirimlarini-artiriyor_180397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!