Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Rusya Daha Ucuza Yapıyor

Rusya'da bağımsız raporları ile saygınlığı olan bir kurum tarafından yapılan bir araştırmada, medyada sıkça dile getirildiğinin aksine Rusya’da yolların Batı’dan çok daha ucuza mal olduğuna işaret edildi.

yapi.com.tr
Rusya Daha Ucuza Yapıyor

Novıye İzvestiya gazetesinin haberine göre, Yüksek Ekonomi Okulu’nun raporunda, Rusya’da yol inşatlarının ABD, Almanya ve Kanada’dan yarı yarıya daha ucuz olduğu belirtildi.

Araştırmaya göre, Rusya’da 2013 yılında tek şeritli yolların ortalama kilometre maliyeti 59 milyon ruble idi. Almanya’da bu rakam 81 milyon, ABD’de 127 milyon, Kanada’da 163 milyon rubleye denk geliyor.

Rusya’da yol inşaatlarının Batı’dan daha pahalı olduğu yönündeki yaygın kanının ise, projelerin toplam maliyetinin, inşa edilen yolların toplam uzunluğuna bölünerek hesaplanmasından, bölgesel, iklimsel, jeolojik farklılıklar ve inşaat şartlarının değerlendirme dışında bırakılmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Maliyet hesaplaması yapılırken, şerit sayısı, yolların genişlik ve uzunluğu ve köprü, tünel sayılarının göz önünde bulundurulmaması da, yol inşaat maliyetleri hakkında objektif bilgiye ulaşılmamasının nedenleri arasında gösteriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rusya-daha-ucuza-yapiyor_131286.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!