Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sabancı Holding Enerji Şirketlerinde Yapılanma

Sabancı Holding AŞ, yeni şirketleri Enerjisa Enerji AŞ'nin bugün yapılan Genel Kurulu'na istinaden Verbund Int. şirketine yüzde 50 payla ortak olarak katıldığını bildirdi. Sabancı Holding'ten yapılan açıklamada, işlemle birlikte üst şirket Enerjisa Enerji AŞ'de, Sabancı Holding ve Verbund Int'ın yüzde 50 - yüzde 50 ortaklığının sağlandığı

yapi.com.tr / AA
Sabancı Holding Enerji Şirketlerinde Yapılanma

Sabancı Holding AŞ, yeni şirketleri Enerjisa Enerji AŞ'nin bugün yapılan Genel Kurulu'na istinaden Verbund Int. şirketine yüzde 50 payla ortak olarak katıldığını bildirdi. Sabancı Holding'ten yapılan açıklamada, işlemle birlikte üst şirket Enerjisa Enerji AŞ'de, Sabancı Holding ve Verbund Int'ın yüzde 50 - yüzde 50 ortaklığının sağlandığı kaydedildi.
    
İşlem öncesi Sabancı Holding ve Verbund'un, Enerjisa Enerji Üretim Anonim Şirketi, Enerjisa Doğal Gaz Toptan Satış Anonim Şirketi, Enerjisa Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi ve Enerjisa Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ne yüzde 50 - yüzde 50 payla doğrudan ortak iken yeni yapılanma ile söz konusu şirketlere aynı payla üst şirket aracılığıyla dolaylı ortak oldukları ifade edildi.
    
Açıklamada, bu işlem sonrası yeni kurulan üst şirkette Enerjisa Enerji AŞ'nin sermayesi 3 milyar 503 milyon 371 bin 970 lira olurken, Sabancı ve Verbund Int'in paylarının 1 milyar 751 milyon 685 bin 985'er lira olarak gerçekleştiği belirtildi.

ETİKETLER: firma enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/sabanci-holding-enerji-sirketlerinde-yapilanma_90225.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!