Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sabancı'ya Çinli Ortak

Sabancı, Çin'in en büyük klima üreticisi Midea firması ile anlaştı. Mitsubishi ve Sharp'ın ardından şimdi de Midea marka klima ürünlerini Türki

Akşamb>Sabancı, Çin'in en büyük klima üreticisi Midea firması ile anlaştı. Mitsubishi ve Sharp'ın ardından şimdi de Midea marka klima ürünlerini Türkiye'de satışa sunmaya hazırlandıklarını belirten TeknoSA Yönetim Kurulu Başkanı ve Hacı Ömer Sabancı Holding Perakendecilik Grup Başkanı Demir Sabancı, Midea markasının dünya genelinde konut tipi klima pazarında yüzde 10 paya sahip olduğunu söyledi. Klimanın artık lüks olmaktan çıktığını, adeta bir ihtiyaç haline geldiğini dile getiren Sabancı, bu yıl 2002'ye göre hem satış adedi hem de ciro olarak 2 kat büyüme hedeflediklerini söyledi. lrak'ın yeniden yapılandırılmasında Sabancı Grubu olarak fırsatları takip edeceklerini söyleyen Demir Sabancı, mayıs ayının sonunda Bayrampaşa'daki hipermarketlerinin faaliyete geçeceğini belirterek, 'Buna ilave olarak 6 süpermarket, 7 tane de ChampionSA açmayı hedeflemekteyiz. Altı tane de yeni TeknoSA lokasyonu açmayı düşünüyoruz'' dedi.

'Pozitif görürsek yatırım yaparız'

Türkiye'de 23 mağazayla faaliyet göstermelerine rağmen bugüne kadar kar edemediklerini belirten Metro Group Başkanvekili Karl Josef Baum, 'Türkiye ekonomisinde pozitif bir işaret gördüğümüz anda daha fazla yatırım yapacağız'' dedi. Türkiye'ye yönelik yatırım perspektiflerini değiştirmediğini, yatırımları gözden geçirme gibi bir niyetlerinin asla olmadığını dile getiren Baum, gıda sektöründe de gelecekte Türkiye'de her şeyin satıldığı mahalle bakkallarının yerini, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi birkaç üründe yoğunlaşan ve uzmanlaşan bakkalların alacağını söyledi. 'Ekonomideki canlanma önce otomotivde başlar. Daha sonra tatil ve kılık-kıyafet alımında görülür. Ekstra ürünlerin alımı en sonda gelir. İşte burada canlanma gördüğümüz an ivmeyi artıracağız'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sabanciya-cinli-ortak_4084.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!