Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Safiport Derince'ye 'Deprem' Raporu

Safiport Derince için deprem hareketinin ve etkilerinin belirlendiği bir rapor hazırlandı. Liman genişletme projesi için çok önemli bir veri olan rapora göre olası deprem riskleri belirlendi, proje bu doğrultuda hazırlanıyor.

yapi.com.tr
Safiport Derince'ye 'Deprem' Raporu

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Safiport Derince için gerçek bir deprem kaydı hazırladı. Safiport Derince için diğer limanlarda olmayan bir simülasyon çalışması da yapılacak. Bu çalışma ile liman genişleme projesinde olası deprem hareketine bağlı olarak yönetmeliğe uygun tasarım belirlendi ve proje bu doğrultuda hazırlanıyor.

Prof. Dr. Mustafa Erdik projeyle ilgili yaptığı açıklamada “Limanın olası bir deprem durumunda göstereceği etkiyi belirleyen bir rapor hazırladık. Safiport Derince bu rapora uygun bir proje ile yapılandırılıyor. ‘Kıyı ve Liman Yapıları, Demiryolları ve Hava Meydanı İnşaatlarına İlişkin Deprem Teknik Yönetmeliği’ ile limanların deprem tasarımı mühendislik kurallarına uygun şekilde düzenlenmiştir.

Safiport Derince’de de yapı ve güçlendirmeler bu yönetmeliğe uygun olarak yapılıyor. Liman yapısının depreme dayanıklı tasarlanabilmesi için zemin ortamının çok iyi incelenmesi, liman yapısı tipinin doğru seçimi, dolgu malzemesinin doğru belirlenmesi gerekir. Safiport Derince bizden aldığı rapor doğrultusunda tüm bu parametrelere uygun olarak inşa edilecek bu nedenle ‘Safiport Derince depreme dayanıklı bir liman olacaktır’ diyebiliriz” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/safiport-derinceye-deprem-raporu_145187.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!