Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Sakin Şehir” Zehirlenmek İstemiyor

Perşembe Sakin Şehir Derneği Başkanı Levent Erkoç, yeni maden sahaları açılması ile siyanürle altın arama çalışmalarının ‘Sakin Şehir’ (Cittaslow) kapsamında olan Perşembe ilçesinde de yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

yapi.com.tr
“Sakin Şehir” Zehirlenmek İstemiyor

Yeni maden arama ruhsatı ihalesi yapılan Kurşuncal Ormanları’nın yarısının Perşembe ilçesi topraklarında olduğuna dikkat çeken Perşembe Sakin Şehir Derneği Başkanı Levent Erkoç, “İlçemizin maden işletmeleriyle kirletilmesini, zehirlenmesini kabul edemeyiz.” dedi.

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre; Perşembe ilçesinde de başlatılacak olan siyanürle maden arama çalışmalarına Perşembeliler olarak direneceklerini söyleyen Levent Erkoç, şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’nin her tarafında yaşanan orman ve tarım arazilerinin yok edilmesi süreci ilimizde de başladı. Fatsa ve Ünye ilçelerimizde maden çalışmaları nedeniyle yaşanan sıkıntılar ortada iken yeni maden sahalarının açılması ilimize verilebilecek en büyük zararlardandır.”

Halka ‘EvdeKal’ çağrıları yapılırken büyük bölümü Perşembe ilçesini kapsayan yeni maden arama ruhsatı ihalesi yapıldığını sözlerine ekleyen Erkoç, “Kurşunçal Ormanları’ndan Fatsa Ilıca’yı da içine alan maden sahasının yarsı Perşembe ilçemizin topraklarında kalmaktadır. Fatsa zehirlendi; engel olmaya çalışılıyor. Biz de dernek olarak halkımızla birlikte Perşembe’ye kadar uzanan maden sahasının engellenmesi için çaba harcayacağız. Bizler evdeyiz, ihaleler ve maden çalışmaları sürüyor. Maden ve enerji ihaleleri iptal edilsin.” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sakin-sehir-zehirlenmek-istemiyor_179437.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!