Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Samsun'daki Santrale "Dünyanın En İyisi" Ödülü

Cengiz Enerji'ye bağlı Samsun Doğalgaz Çevrim Santrali "Dünyanın en iyi doğalgaz çevrim santrali" ödülünü aldı. Samsun Doğalgaz Çevrim Santrali yüzde 61'lik verimlilik oranı ile iki dünya rekoru kırdı.

yapı.com.tr/AA
Samsun'daki Santrale "Dünyanın En İyisi" Ödülü

Şirketten yapılan açıklamada, 23 ay gibi kısa sürede tamamlanan ve yüzde 61 verimlilik oranına ulaşan santralin iki kategoride birden dünya rekoru kırdığı aktarıldı. Santralin, yapım süresi ve verimlilik oranındaki başarının dünya enerji sektörünün referans kabul ettiği Power Magazine Dergisi tarafından ödüllendirildiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cengiz Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cengiz, "Aldığımız ödüller ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha bize gösterdi. Türkiye ve Samsun’a ödül üzerine ödül kazandıran Türk mühendisleri ve Türk işçilerini kutluyorum" ifadelerini kullandı. Cengiz, iki rekor ve iki ödül getiren santralin, kükürtdioksit, karbonmonoksit ve toz salınımında sıfır değerlere sahip çevre dostu teknoloji ile kurulduğunu kaydetti.


Samsun’un Tekkeköy ilçesinde kurulan doğalgaz çevrim santrali saatte 610 megavat elektrik üretiyor. 400 milyon dolar harcamayla üretime başlayan santralde nüfusu 1 milyonu aşan Samsun’un ihtiyacının iki katı elektrik üretiliyor. İnşaat aşamasında 600 kişinin çalıştığı santralde, işletme aşamasında 125 teknik elemana iş imkanı sağlanıyor.

Dünya enerji sektörünün referans olarak kabul ettiği Power Magazine Dergisi, dünyanın en iyi enerji şirketlerini seçerek bu ayki ayındaki sayısında yayımladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/samsundaki-santrale-dunyanin-en-iyisi-odulu_133897.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!