Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanasaryan İtirazlara Rağmen Kiraya Verildi

Türkiye Ermenileri Patrikliği'nin itirazlarına rağmen Vakıflar Genel Müdürlüğü Sanasaryan Han için bugün ihaleye çıktı. Sanasaryan Han, aylık 253 bin TL'ye Özgeylani İnşaat'a kiralandı.

yapi.com.tr
Sanasaryan İtirazlara Rağmen Kiraya Verildi

Türkiye Ermenileri Patrikliği tarafından yapılan itirazlara rağmen Vakıflar Genel Müdürlüğü Sanasaryan Han için bugün ihaleye çıktı. AGOS'un haberine göre Sanasaryan Han, aylık 253 bin TL’ye Özgeylani İnşaat’a kiralandı. Kira oranı 4. yılda ise iki katına çıkacak. Firma yetkilileri şartnamenin imzalanmasından sonra işe başlanacağını söyledi. Türkiye Ermenileri Patrikliğinin ise hukuk mücadelesi devam ediyor. Patriklik adına Avukat Ali Eybeloğlu sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. Eybeloğlu , Sanasaryan Han’ın kuruluş amacının fakir ve yetim Ermeni çocukların eğitim, barınma ve beslenme ihtiyaçlarının giderilmesi olduğu hatırlatılarak, taşınmazın 1935 yılında Patrikhane’nin elinden alındığı ve amacı dışında kullanılmaya başladığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Mahkemeye başvuruldu

“İnanıyoruz ki, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, yasal dayanağı olmayan, kanun tanımaz işlemleri yargı kararları ile ortadan kalkacaktır. Genel Müdürlüğün, hayır amacıyla vakfedilen bir hanı ticari amaçla kiraya verme teşebbüsü vicdanları sızlatmıştır. Adalete ve hukukun üstünlüğüne olan inanç ve bağlılığımız ışığında, kamuoyuna saygı ile duyurulur.” Patriklik ihale ile ilgili olarak mahkemeye başvurdu.

ETİKETLER: Sanasaryan Han
http://www.yapi.com.tr/haberler/sanasaryan-itirazlara-ragmen-kiraya-verildi_110827.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!