Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanayi Sitesi İnşaatlarının Kredilendirilmesine İlişkin Düzenleme

Sanayi sitesi inşaatlarının kredilendirilmesine ilişkin taleplerin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım programı teklifi kapsamına alınabilmesi, ''Sanayi sitesi alanının kooperatif mülkiyetinde olması ve kooperatif üyelerine ait genel üye listesinin Bakanlıkça uygun görülmesi'' şartına bağlandı.

yapi.com.tr / AA
Sanayi Sitesi İnşaatlarının Kredilendirilmesine İlişkin Düzenleme

''Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yatırım Programında Yer Alan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatiflerinin Kredi Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     
Buna göre, yönetmeliğin adındaki 'küçük' ifadesi kaldırılarak ''Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yatırım Programında Yer Alan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatiflerinin Kredi Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'' olarak değiştirildi. Değişiklikle, 'Sanayi sitesi yapı kooperatifi', Kooperatifler Kanunu ile küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi ana sözleşmesi hükümlerine göre kurulmuş kooperatifi tanımlarken, 'küçük sanayi siteleri (KSS)' ibaresi 'sanayi siteleri (SS)' oldu.

Sanayi sitesi inşaatlarının kredilendirilmesine ilişkin taleplerin, Bakanlık yatırım programı teklifi kapsamına alınabilmesi, ''Sanayi sitesi alanının kooperatif mülkiyetinde olması ve kooperatif üyelerine ait genel üye listesinin Bakanlıkça uygun görülmesi'' şartına bağlandı.
     
Yönetmelikle deprem, sel, heyelan, yangın ve benzeri durumlarda sanayi sitelerinin kredi talebi, bu Yönetmelik ile belirlenen şartlara bağlı olmaksızın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ayrıca değerlendirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayi-sitesi-insaatlarinin-kredilendirilmesine-iliskin-duzenleme_102696.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!