Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sanayiciye Doğalgaz İndirimi

2010 yılında doğalgaza zam yapmayan BOTAŞ, sanayiciye yönelik indirim kampanyası başlattı. Geçen yıl yüzde 5-7 arasında uyguladığı indirimi bu yıl yüzde 2,5 oranına düşüren şirket, "Maliyetlerin artmasına rağmen zam yapılmadı" gerekçesiyle indirim oranını düşük tuttu.

Zaman Gazetesi
Sanayiciye Doğalgaz İndirimi

2010 yılında doğalgaza zam yapmayan BOTAŞ, sanayiciye yönelik indirim kampanyası başlattı. Geçen yıl yüzde 5-7 arasında uyguladığı indirimi bu yıl yüzde 2,5 oranına düşüren şirket, "Maliyetlerin artmasına rağmen zam yapılmadı" gerekçesiyle indirim oranını düşük tuttu. İndirim oranları düşük olsa bile sanayinin enerji maliyet yükünü önemli ölçüde azaltacak. Alt limitten 15 milyon metreküp gaz tüketen şirketin faturası 45 bin lira hafiflerken, 300 milyon metreküp tüketen sanayici yeni anlaşmayı kabul ederse faturası en az 2,7 milyon lira hafifleyecek.

Bu yıl 33,8 milyar metreküp satmayı hedefleyen şirket, bu rakamın 5,1 milyar metreküpünü sanayiye satacak. BOTAŞ, önceki akşam yıllık tüketimi 15 ile 100 milyon metreküp arasında olan serbest tüketici sınıfındaki sanayicilere yüzde 1, 100 ile 300 arası olanlara yüzde 2, tüketimi 300 milyon metreküpten fazla olanlara ise yüzde 2,5 indirim teklif etti. Tüketicinin OSB olması durumunda ekstra indirim yapacaklarını açıkladı.

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayiciye-dogalgaz-indirimi-_83592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!