Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Sanayide 3 Milyon Robot Kullanılacak'

Türkiye'deki 'Sanayi Devrimi 4.0' hakkında bilgiler veren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü sayısal verilerek değinerek, "2018'de sanayide kullanılacak robot sayısının 3 milyon olması bekleniyor" dedi.

yapi.com.tr
'Sanayide 3 Milyon Robot Kullanılacak'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Forum İstanbul 2017 isimli toplantının 'Sanayide ve Teknolojide Dijital Dönüşüm' isimli panelin açılışına konuşmacı olarak katıldı. Yaptığı açılış konuşmasında Türkiye'nin teknoloji üretiminin artması gerektiğine değinen Bakan Özlü, 'Dördüncü Sanayi Devrimi' ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

İHA'nın haberine göre, gelecek yıl sanayi de kullanılacak robot sayısının 3 milyon olmasının beklendiğini açıklayan Bakan Özlü, "Birbirine bağlı cihaz sayısı 13 milyardan 29 milyara çıkacak. Biraz daha ileri gidersek 2020 yılında nesnelerin interneti pazarın büyüklüğü 1.7 trilyon dolara yükselecek. Endüstriyel robotların oluşturacağı ekonomik etki yıllı 1.2 trilyon dolar olacak" diye konuştu.

Türkiye'de Sanayi 4.0'ın detaylı olarak analiz edilemediğini ancak detaylı olarak oluşturulan platform sayesinde konunun detaylandırılacağını söyleyen Bakan Özlü, "Türkiye'nin kendi sanayi devriminin analizini yapıp Türkiye'yi ve dünyanı değerlendireceğiz. Sizlerle kamuoyu ile paylaşacağımız bir yol haritası hazırlıyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayide-3-milyon-robot-kullanilacak_158509.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!