Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sanayide Kullanılan Elektriğin Fiyatı Artırıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), sanayi kesiminin kullandığı alçak ve orta gerilim elektrik fiyatını 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere artırdı.

yapi.com.tr
Sanayide Kullanılan Elektriğin Fiyatı Artırıldı

Sanayi kesiminin kullandığı alçak gerilim elektriğin kWh başına 166.9128 kuruştan 204.8204 kuruşa çıkarıldı. Resmi Gazete'de yer alan tarifelere göre, mesken ve diğer bazı kullanıcı gruplarının tariflerinde kWh başına yaklaşık 1 kuruş indirim yapılırken, dağıtım şirketlerine genel aydınlatma amaçlı elektrik satışına kWh başına 66.5 kuruş zam yapıldı.

Buna göre, 1 Nisan'dan itibaren elektrik satış fiyatları tek terimli olmak üzere kWh başına; günlük 8 kWh sınırı altında kalan meskenler için 78.9190 kuruş, günlük 30 kWh sınırı altında kalan ticarethaneler için 133.1871 kuruş olarak uygulanacak.

Cumhuriyet’te yer alan Reuters kaynaklı habere göre; Elektrik Üretim AŞ'nin (EÜAŞ) dağıtım şirketlerine kayıp enerji satışları ile görevli tedarik şirketlerine yapılan elektrik satışlarında da tarife yeniden belirlendi.

Buna göre, EÜAŞ'ın; dağıtım şirketlerine yapılan kayıp enerji satışları ve görevli tedarik şirketlerine yapılan satışlarda aktif enerji toptan satış tarifesi kWh başına 31.8592 kuruş olarak tespit edildi.

Dağıtım şirketlerine genel aydınlatma kapsamında yapılan satışlarda ise tarife kWh başına 138.2130 kuruştan 200.0000 kuruşa çıkarıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayide-kullanilan-elektrigin-fiyati-artirildi_190000.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!