Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sarp Group'tan Samsun'a Yeni Proje

Sarp Group, TOKİ projeleri kapsamında Samsun’da yeni bir proje inşa edecek. Samsun ili Çay Mahallesi’inde 422 konut, 1 adet cami, 1 adet sosyal tesis ile alt yapı ve çevre düzenlemesi inşaatının 2 yıl sonra bitirilmesi planlanıyor. Şirket, İstanbul projesi Sarphan Finans Park dışında Türkiye genelinde toplam 6 bin 462 konut hayata geçiriyor.

yapi.com.tr
Sarp Group'tan Samsun'a Yeni Proje

Sarp Group, bu yeni projenin dışında yine Samsun ili Canik ilçesi Yeşilova ve Gazi Mahalleleri’nde 30 blok 1344 konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işlerini devam ettiriyor. Şirket ayrıca; Eskişehir’de 1092 adet konut ile altyapı ve çevre düzenleme inşaatı, Diyarbakır Üçkuyular’da 1124 adet konut, ticaret merkezi, 24 derslikli ilköğretim okulu, 16 derslikli lise ile altyapı ve çevre düzenlemesi, cami inşasına devam ediyor.

6462 konut, 25 bin ev sahibi

Sarp Group'un ödüllü projesi Sarphan Finans Park dışında Türkiye genelinde üstlendiği altı büyük proje toplam 166 blok ve 6462 konuttan oluşuyor. Tamamlanan Atatürk Orman Çiftliği ve Kayabaşı projelerinin yanı sıra inşası devam eden Gebze, Eskişehir, Diyabakır ve Samsun’daki projeler kapsamında iki ilköğretim okulu binası, bir lise binası, bir sağlık ocağı, bir kreş, bir ticaret merkezi ve üç cami de yer alıyor. Toplam inşaat alanı 1 milyon metrekareyi aşıyor. Sarp Group İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba projelerin teslim tarihinin 2013 yılı olacağını belirtiyor. Projeler tamamlandığında 25 bini aşkın kişinin ev sahibi olacağını belirten Kaba, çalışmaların büyük bir hızla sürdüğüne vurgu yapıyor.

Sarphan Finans Park’ta geri sayım

2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Kategorisi'nde "Beş Yıldızlı Avrupa'nın En Prestijli Projesi",  2011 Aralık ayında ise Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi finalinde “Dünyanın Bir Numaralı Gayrimenkul Projesi” ilan edilen Sarphan Finans Park’ın 200 bin metrekere inşaat alanının 130 bin metrekaresi tamamlandı. 2013 yılı sonunda kaba inşaatının bitirilmesi ve ince işçiliğin  yüzde 45’nin tamamlaması planlanan proje 2014 yaz sonunda  teslim edilecek.

Projede satışa uygun olan bağımsız bölümlerde 1+1 ve 2+1 dairelerin satışı tamamlandı. 3+1 dairelerin satışa uygun güncel  fiyat aralığı  890 bin TL-1 milyon 430 bin TL. Satışa çıktığı andan itibaren rezidansların metrekaresi 4 bin 500 TL’den 7 bin TL‘ye artış göstererek kısa sürede prim yaptı. Projedeki ticari birimlerin fiyatı ise 2 milyon 370 bin TL- 9 milyon 580 bin TL arasında değişiyor.  

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/sarp-grouptan-samsuna-yeni-proje-_110400.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!