Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sarphan Finans Park’ı İnşa Eden Firma İflas Erteleme İstedi

İstanbul Ataşehir’de bulunan Sarphan Finans Park’ı inşa eden Yeni Sarp İnşaat iflas erteleme istedi. 700 milyon lira değerindeki projeye üç kişilik bir kayyum heyeti atandı. Şirketin sahibi Alaaddin Akar, tedbir kararı ile daha rahat bir konuma geldiklerini, amaçlarının projeyi tamamlayıp hak sahiplerine teslim etmek olduğunu vurguladı.

yapı.com.tr
Sarphan Finans Park’ı İnşa Eden Firma İflas Erteleme İstedi

İstanbul Finans Merkezi planı kapsamında inşa edilen projelerden Sarphan Finans Park, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO işbirliği yapılıyor. Yapılan ihale sonrası projeyi üstlenen firma Yeni Sarp İnşaat Madeni Yağlar Petrol Ürünleri Turizm İthalat İhracat Tic. ve San. limited şirketi (Yeni Sarp İnşaat) oldu. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre şirket bir süreden beri darboğaz içindeydi. Yaşanan sıkıntılar giderilemeyince iflas erteleme gündeme geldi. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuran şirket avukatları, şirketin borca batık olduğunu, tedbir kararı verilmesi halinde şirket faaliyetlerinin devam ettirilebileceği kaydedildi.

Mahkeme yaptığı ön inceleme sonrası kararını verdi. Mahkeme şirket için tedbir kararı verdi. Bu kararla birlikte, şirket alacaklılara karşı korumaya alınmış oldu. Mahkeme şirket denetim kayyumu da atadı. Kayyum olarak atanan isimler: Emine Leyla Kıyat, Metin İnce ve Salih Çakmak.

Şirket yönetim kurulunun alacağı her karar bundan böyle kayyum onayına tabi olacak. Şirketin açtığı davanın ilk duruşması ise 11 Mayıs günü yapılacak. Hazırlanan değerleme raporlarına göre tamamlanması halinde 700 milyon liralık değerinde olacak olan projede 833 bağımsız bölüm bulunuyor.

"Kararla daha rahat bir konuma geldik"

Yeni Sarp İnşaat’ın sahibi Alaaddin Akar, tedbir kararına ilişkin “Bizim projemiz yüzde 95 bitmiş durumda. Bir blokta işler tamamlandı. Diğer iki blokta da bir takım ince işler var. Bu kararla birlikte biz şirket olarak daha rahat bir konuma geldik. Şimdi tek amacımız projemizi bitirip hak sahiplerine teslim etmek. Projenin her aşamasında büyük bir titizlik gösterdik. Ve ortaya da kaliteli bir proje çıktı. Ekonomide yaşanan gelişmeler mali dengemizi bozdu. Nihayetinde ekonomideki gerginlik satışları etkiliyor. Ancak, bu karala birlikte hiçbir sıkıntımız kalmadı” dedi.

Akar, 833 bağımsız bölümün bulunduğu projenin yüzde 75’inin satıldığını söyledi. Akar, projede yer alanların yüzde 10’unu yabancıların oluşturduğunu söyledi. Akar’ın verdiği bilgiye göre, projede yer alan gayrimenkullerin fiyatı 800 bin ile 1 milyon liradan başlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sarphan-finans-parki-insa-eden-firma-iflas-erteleme-istedi_143491.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!