Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seçim Sonrasına Kalması Endişeleri Artırdı

Kamp Armen’in iadesi konusunda verilen sözlere rağmen tapunun iadesi henüz gerçekleşmedi. Kampın şu andaki sahibi Fatih Ulusoy, teknik çalışmanın devam ettiğini, tapu iadesinin önümüzdeki hafta gerçekleşeceğini söyledi.

yapi.com.tr
Seçim Sonrasına Kalması Endişeleri Artırdı

Agos'tan Uygar Gültekin'in haberine göre, tapunun iadesinin seçim sonrasına kalacak olması kaygıları arttırırken, bir an önce sürecin sonlanması çağrısı yapılıyor. Sosyal medyada da #KampArmenHalaİadeEdilmedi hashtag'iyle konuya dikkat çekiliyor.

Kamp Armen’in yıkılmak istenmesinin ardından başlayan iade süreci henüz tamamlanmış değil. Mülkün sahibi Fatih Ulusoy, 23 Mayıs’ta yaptığı açıklamayla kampı, Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi’ne bağışladığını açıkladı. Açıklamanın üzerinden 10 gün geçmesine rağmen tapunun iadesi gerçekleşmedi.

Kampın iadesi konusunda son görüşme dün akşam Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ile Fatih Ulusoy arasında gerçekleşti. Ulusoy, kampı bağışladığına dair yazılı taahhüttünü taraflara iletti. İade için, Ulusoy’un  tapu dairesinde tapu devrini gerçekleştirmesi gerekiyor.

Ulusoy, bağış yapıldığına dair yazılı belgeyi ilettiklerini, vekaletnamelerin hazırlanmasının ardından tapuda işlemlerin gerçekleşeceğini söyledi. Ulusoy tarih olarak, “Önümüzdeki hafta tamamlanmış olur” dedi.

'Süreç halen havada'

Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı avukatı Sebu Aslangil, söz konusu belgeye rağmen sürecin halen havada olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi, “Bu belge bağış sürecini başlatmak için gereklidir. Bu belgeden sonra vakıf bağışı kabul edip etmeyeceğine karar verir. Bu yasal prosedürdür. Vakıf bağışı kabul edeceğine dair gerekli kararları da aldı. Artık yapılacak tek işlem Ulusoy’un tapuya gidip bağış kararını bildirmesidir.” Aslangil, yazılı beyana rağmen, her an vazgeçilmesinin mümkün olduğuna vurgu yaparak “Süreç halen havada” dedi.   

'Seçim sonrasına kalmamalı'

Düşünce Platformu üyesi Harut Özer, sürecin tamamlanmasının seçim sonrasına kalmasının endişe yarattığına dikkat çekti.  Özer şunları söyledi, “Fatih Ulusoy, ilk görüşmelerde de 10 gün sonrasını işaret etmişti.  Demek ki seçim sonrasını ilk günden itibaren düşünmüş. Biz yine de gerekli girişimlerimizi sürdürüyoruz. Kampta nöbet devam ediyor. Çocuklar bir sıkıntıyla karşılaşmadan bu sürecin tamamlanmasını istiyoruz.” Özer, hem Başbakanlığa hem de sürecin içinde olan bütün aktörlere sorunun seçim öncesi çözülmesi için devreye girmeleri çağrısında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/secim-sonrasina-kalmasi-endiseleri-artirdi_131393.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!