Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kamp Armen’in Tapusu Hala İade Edilmedi

Kamp Armen Dayanışması, tapunun hala vakfa iade edilmediğini, tapu iade edilene dek direnişe devam edeceklerini duyurdu.

yapi.com.tr
Kamp Armen’in Tapusu Hala İade Edilmedi

Bianet'in haberine göre, Tuzla'daki Ermeni yetimhanesi Kamp Armen'in yıkılmaması ve tapusunun Ermeni halkına iadesi için 22 gündür nöbet tutan Kamp Armen Dayanışması, bugün yazılı bir açıklama yaparak tapunun hala iade edilmediğini duyurdu ve direnişe devam edeceklerini açıkladı.

Tuzla'daki Kamp Armen’in bulunduğu arazinin tapudaki sahibi Fatih Ulusoy, 23 Mayıs’ta  araziyi Gedikpaşa Ermeni Proteston Kilisesi Vakfı'na bağışlayacağını duyurmuştu.

22 gündür Kamp Armen'de nöbet tutan Kamp Armen Dayanışması, tapunun devri için herhangi somut bir adım atılmadığına dikkat çekerek yazılı bir açıklama yayınladı.

Kamp Armen Dayanışması'ndan "Oyalamaya son! Kamp Armen derhal iade edilsin" başlığıyla yapılan açıklamada tüm duyarlı kesimleri dayanışmaya, Kamp Armen'e destek vermeye çağırdılar.

“Koşulsuz, şartsız, derhal iade”

Kamp Armen Dayanışması’nın açıklaması  şöyle:

“30'u aşkın senedir süren adaletsizliğe karşı, Ermeni yetimlerin emekleriyle yükselmiş olan Kamp Armen'in yıkılmaması için başlattığımız direnişimiz, 22 gündür sürüyor. 22 gün önce dozerleri kampa sürenler, bugün kampı iade edeceğini iddia ederken, Kamp Armen’in onlar için ne kadar mühim ve değerli olduğu masalını anlatıyor.

“İlk günden beri aynı şeyi söylüyoruz: Kamp Armen Ermeni halkına, koşulsuz, şartsız ve hemen şimdi iade edilsin! Alışageldiğimiz oyalama taktikleri ile tapu devrinin 10 gün, 15 gün geciktirilmesine, süreci seçim sonrasına sarkıtma, oldu bittiye getirme çabalarına karnımız tok. 31 sene önce kampımıza el koyan devlet, bugün, kampımızı hemen iade etmelidir!

“Yarın sabah o dozerlerin kapımıza dayanmasının önünde direnişimizden başka hiçbir engel yokken, kamuoyunda yaratılan ‘Kamp iade edildi’ algısı, direnişimizi kırmaya yöneliktir. Kamp Armen’i kazanacağız! Her gün artan dayanışmamız ile kazanacağız, algı yönetimlerine prim vermeden, rehavete kapılmadan kazanacağız! Dozerlerle yıktıkları duvarları, ellerimizle onararak kazanacağız! Direne, direne kazanacağız!

“Tekrar belirtiyoruz, Kamp Armen kazanılana, tapu devri yapılana kadar direnişteyiz! Tüm halkları direnişimize güç vermeye, Kamp Armen’e bekliyoruz!"

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamp-armenin-tapusu-hala-iade-edilmedi_131242.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!