Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sekiz Millet Bahçesine 200 Milyon TL Ödendi

TOKİ son iki ayda sekiz millet bahçesi projesinin ihale sonucunu açıkladı. İstanbul, Düzce, Tekirdağ, Konya, Giresun ve Kars'a yapılacak sekiz millet bahçesi için yaklaşık 200 milyon TL harcandı.

yapi.com.tr
Sekiz Millet Bahçesine 200 Milyon TL Ödendi

Kamu İhale Bülteni’nde açıklanan bilgilere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ); son iki ayda İstanbul, Düzce, Tekirdağ, Konya, Giresun ve Kars’a yapılması planlanan sekiz millet bahçesi projesinin ihalesini sonuçlandırdı. Toplam sekiz millet bahçesi için kamunun kasasından çıkan para ise 200 milyon TL’yi buldu.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; son iki ayda ihale sonucu açıklanan sekiz millet bahçesinden ikisi İstanbul’a yapılacak. Güngören’e yapılacağı belirtilen millet bahçesi projesinin ihale sonucu 24 Temmuz açıklandı. İhale sonucuna göre Güngören Millet Bahçesi Projesi için 37 milyon 28 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

İstanbul’un Çatalca İlçesi’ne yapılması planlanan millet bahçesi projesi için de 22 Temmuz’da sözleşme imzalandığı açıklandı. Çatalca Millet Bahçesi için 46 milyon 934 bin TL ödendiği belirtildi. Sadece İstanbul'daki iki millet bahçesi için ödenen para 85 milyon TL’yi buldu.

Konya’daki bahçelere 65 milyon
TOKİ Konya’ya da iki millet bahçesi yaptırıyor. Konya'nın Meram İlçesi’ne yapılacağı açıklanan millet bahçesi projesi sonucu 29 Temmuz tarihinde açıklandı. TOKİ, Meram Millet Bahçesi Projesi için 44 milyon 444 bin TL harcadı.

Konya’ya yapılacağı açıklanan bir diğer millet bahçesi projesi de Karapınar Millet Bahçesi Projesi. TOKİ’nin 20 Temmuz’da imzaladığı sözleşmeyle bu millet bahçesi için de 19 milyon 940 bin TL harcandı. Konya’ya yapılacak iki illet bahçesi içi harcanan toplam para da 65 milyon TL’yi buldu.

TOKİ, Kars’a yaptıracağı millet bahçesi için 10 milyon 294 bin TL, Giresun'un Bulancak İlçesi’ne yaptıracağı millet bahçesi için 189 milyon 224 bin TL, Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi’ne yaptırılacak millet bahçesi için 7 milyon 407 bin TL ve Düzce'ye yaptıracağı millet bahçesi için de 8 milyon 389 bin TL’lik sözleşmeler imzaladı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sekiz-millet-bahcesine-200-milyon-tl-odendi_181196.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!