Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

ÇATIDER'in Uygulamalı Çatı Eğitimleri 894 Mimarlık Öğrencisine Ulaştı

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından her yıl mimarlık fakültelerinin 'Yapı Malzemeleri' ve 'Yapı ve Yapım Yöntemleri' dersleri kapsamında düzenlendiği 'Uygulamalı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Çatı Sistemleri Eğitimleri'ne 2014 yılında 9 üniversitede 894 mimarlık öğrencisi, 40 akademisyen ve eğitimci katıldı.

yapi.com.tr
ÇATIDER'in Uygulamalı Çatı Eğitimleri 894 Mimarlık Öğrencisine Ulaştı

Çatı konusunda toplumsal bilinci artırmayı ve çatı sektörünü geliştirmeyi misyon edinen Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin mimarlık fakültelerinde düzenlediği eğitim çalışmalarıyla, 894 öğrenciye eğitim verdi. ÇATIDER'in 2014 yılında düzenlediği son üç eğitime İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 240, Uludağ Üniversitesi'nde 90 ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde 60 mimarlık fakültesi öğrencisi katıldı. ÇATIDER üyelerinden Atermit, Braas, Multiplan, Onduline Avrasya, Rheinzink Türkiye, Işıklar ve Ytong tarafından verilen eğitimlerde, sorularına uzmanlarından yanıt alan mimar adayları, uygulamaları izleme imkânlarına da sahip oldu.

Konu başlıkları, ÇATIDER üyesi firma eğitmenleri tarafından 1/1 ölçeğinde büyük boy uygulama maketleriyle ele alınırken; metal, kiremit, membran (bitümlü ve sentetik) ve çimento esaslı malzemelerle çatı kaplama sistemleri ayrı ayrı uygulamalı olarak gösterildi. Öğrencilere, ‘iş güvenliği - çatıda - yüksekte çalışmanın tehlikeleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar’, ‘çatı ustasının tanıtımı, özellikleri’, ‘kullanılan el aletleri, yardımcı malzemeler’, ‘çatı sistemleri soğuk ve sıcak çatılar, havalandırma, yoğuşma, yalıtımlar, yağmur suyu sistemleri’, ‘çatı kaplama malzemesinin tanıtılması ve doğru uygulama esasları’ konularında bilgi verildi.

“Binlerce öğrenciye ulaştık”

ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz, eğitimlere devam edeceklerini belirterek şunları söyledi:

"2007 yılında İTÜ’de ‘Çatı Sistemleri Hakkında Teorik ve Uygulamalı Eğitimler ve Seminerler’ etkinliğini başlattık. Her sene devam eden eğitimlerimizde bu yıl Kocaeli Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile buluştuk. Çatı sistemleri hakkında teorik ve uygulamalı eğitimler ile seminerler düzenlendi. Bugüne kadar 32 okulda düzenlenen 85 eğitim ile 4486 öğrencinin yanı sıra, 125 akademisyen ve öğretmene de ulaşıldı. ÇATIDER olarak, hem çatıcılık sektörünün gelişmesi, hem de bu alandaki eğitim seviyesinin yükselmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/catiderin-uygulamali-cati-egitimleri-894-mimarlik-ogrencisine-ulasti_127651.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!