Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Selçuklu ve Osmanlı Mimarisiyle Yapılacak 'Emniyet Sarayları' Geliyor

Adliye saraylarından sonra emniyet müdürlükleri hizmet binaları da artık 'saray' olarak inşa edilecek. 2012 yılını 'Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarını İyileştirme ve Geliştirme Yılı' ilan eden İçişleri Bakanlığı, Selçuklu ve Osmanlı mimarisine uygun emniyet sarayları yaptırmak için harekete geçti.

yapi.com.tr
Selçuklu ve Osmanlı Mimarisiyle Yapılacak 'Emniyet Sarayları' Geliyor

Adliye saraylarından sonra emniyet müdürlükleri hizmet binaları da artık 'saray' olarak inşa edilecek. 2012 yılını 'Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarını İyileştirme ve Geliştirme Yılı' ilan eden İçişleri Bakanlığı, Selçuklu ve Osmanlı mimarisine uygun emniyet sarayları yaptırmak için harekete geçti. İstanbul, Ankara ve İzmir Emniyet Müdürlükleri başta olmak üzere 2012 yılında projelendirme yatırım planlamasına alınan hizmet binalarının yapımı için farklı mimari model tasarımları geliştirildi. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenilen tasarımlarda, yörelerin mimari geçmişi göz önünde bulundurularak, kimliği Türk mimari estetiğine uygun projelerin
geliştirilmesine önem verildi.

Zaman Gazetesi'nin İnşaat&Emlak ekinin haberine göre, İçişleri Bakanlığı tarafından 2012 yılının 'Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarını İyileştirme ve Geliştirme Yılı' ilan edilmesi kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından 'İl Emniyet Müdürlükleri Mimari Model Tasarım Çalıştayı' düzenlendi. Çalıştaya İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı teknik personeli ile 15 İl Emniyet Müdürlüğü ve Merkez Teşkilatı'nın ilgili birimlerinden yönetici düzeydeki personel katıldı.

Yeni yapılacak emniyet hizmet binalarının Türk mimari kimliğine uygun olması hedefleniyor. Vatandaşlar ile personelin memnuniyetini esas alan yeni mimari modellerin oluşturulmasını amaçlayan Emniyet Genel Müdürlüğü, öncelikle İstanbul, Ankara ve İzmir Emniyet Müdürlükleri başta olmak üzere 2012 yılında projelendirme yatırım planlamasına alınan hizmet binalarının yapımı için farklı mimari model tasarımları geliştirdi.

ETİKETLER: kurum proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/selcuklu-ve-osmanli-mimarisiyle-yapilacak-emniyet-saraylari-geliyor_91339.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!