Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kartal Adliyesi'ndeki 'Mimari Beceriksizlikler' Şikayet Konusu

Avukatlar, yeni yapılan Kartal Adliyesi'ndeki "mimari beceriksizliğin" birçok olumsuzluğa neden olduğunu, iş müfettişleri tarafından gerekli denetlemenin yapılması için Çalışma Bakanlığı'na şikayette bulunulacaklarını açıkladı.

yapi.com.tr
Kartal Adliyesi'ndeki 'Mimari Beceriksizlikler' Şikayet Konusu

Kartal Hukukçular Derneği, İstanbul Anadolu Adliyesi'nin açılışı sonrası ciddi sıkıntılar yaşandığını söyleyerek, adliyenin fiziki koşulları, hizmet bedelleri ve adliyenin çalışma sürecini içeren bir rapor hazırladı. Dernek, yürüyen merdivenlerin çalışmadığını, mahkemelerin yerini gösteren bilgilendirme panolarının olmadığını, mimari nedeniyle acil durumlarda adliyeyi tahliye imkanının olmadığını, kaygan zeminin insanların düşüp yaralanmasına neden olduğunu söyleyerek İş Sağlığı Güvenliği Yasası bakımından iş müfettişleri tarafından gerekli denetlemenin yapılması için dernek olarak Çalışma Bakanlığı'na şikayette bulunulacaklarını belirtti.

bianet.org'un haberine göre, Anadolu Adliyesi'nin gerek mimari olarak, gerekse kullanılan malzeme bakımından ciddi olumsuzluklar içerdiğini dile getiren Derneğin hazırladığı rapordan satırbaşları şöyle:

* Zemin kaplaması kalitesiz malzemeden yapıldığından ve kaymayı önleyen şeritler de kullanılmadığından dolayı kayıp düşme olayları sık sık yaşanıyor.

* Bloklar arasında geçiş oldukça zor. Örneğin B Bloktan giriş yapan birinin iş mahkemelerine gidebilmesi için önce -4. kattan asansörle giriş kata çıkması, orta koridorda bir süre yürüdükten sonra bu sefer başka bir asansörle 1. kata çıkması gerekiyor.

* Adliyede engelliler için sesli uyarı sistemleri ve yürüyüş bantları henüz yapılmamış.

Avukatlar, adliyede meydana gelen her türlü olumsuzluğa karşı derneği bir başvuru merkezi haline getirip, düzenli raporlamalara ve sorunların çözümü için çalışmalara devam edeceklerini ve aksaklıkları belirli periyotlarla başsavcılığa ve Adalet Bakanlığı'na dilekçe ile bildireceklerini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kartal-adliyesindeki-mimari-beceriksizlikler-sikayet-konusu_104848.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!