Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Seramik Üreticileri 'Yerli Seramik Makinesi Üretimi' için Toplandı

Seramik sektörü üreticileri, Ekonomi Bakanlığı'nın desteğiyle EBK Seramik İş Kümesi Derneği ve Makine Aksamları İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından düzenlenen 'yerli seramik makinesi üretimi' toplantısında bir araya geldi.

yapi.com.tr / AA
Seramik Üreticileri 'Yerli Seramik Makinesi Üretimi' için Toplandı

Toplantıda konuşan Eskişehir- Bilecik- Kütahya (EBK) Seramik İş Kümesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şafak Ozan, amaçlarının net bir yol haritası çıkarmak olduğunu söyledi. Projenin hayata geçirilmesi için seramik sektörü temsilcileriyle buluştuklarını ifade eden Ozan, şöyle konuştu:

"Yerli seramik makinesi üretimi kapsamında önemli bir kilometre taşına şahit oluyoruz. Seramik sektörünün ihtiyacı olan makinelerin yerel şekilde üretilmesini sağlamamız durumunda, hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından çok önemli bir adım atmış olacağız. Seramik endüstrisinin, teknolojik alanda atılım yapmadan dünya ölçeğindeki liderlik hedefine ulaşması mümkün olamaz. Ucuz iş gücüyle yaptığımız üretim, sektörümüzü belirli noktaya kadar taşıyacaktır. Bu başlığı bizim markalaşmayla, teknolojiye sahip olma ve inovasyonla çok daha farklı bir noktaya taşıma zorunluluğumuz bulunuyor".

MAİB Başkanı Adnan Dalkıran ise birliğin kuruluş amacı ve faaliyetlerinden bahsederek, sektörde ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine edebileceklerini belirtti.

Toplantı, firma temsilcilerinin görüşlerini bildirmesi ve soruların cevaplanmasıyla sona erdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seramik-ureticileri-yerli-seramik-makinesi-uretimi-icin-toplandi_113029.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!